Nokia Nisan 26, 2021 21:55

Nokia X50: İddialı Bir Kamera, Güçlü Bir Donanım

Nokia bu yıl çok büyük tanıtımlar düzenlememişti. Sebebi ise rekabetçi cihazlar üretmemesiydi. Nokia X50 ise bu algıyı tamamen yıkmak üzere!
Nokia X50: İddialı Bir Kamera, Güçlü Bir Donanım

Her ne kadar yılın ilk yarısı için performansı premium özellikli cihazlar üretmeseler de Nokia geri kalan zaman için bomba etkisi yaratacak bir cihaz tasarlıyor. Zira bahsi geçen bu cihazın her bir özelliği rakiplerinin gözünü korkutuyor. Nokia X50 olarak isimlendirilmesi beklenen 5G bağlantılı bu cihazın özellikleri hakkında bazı söylentiler dolaşıyor. Gelin birlikte inceleyelim!

Nokia X50 108MP Kamera Sensörüne Sahip!

Cihazın bir amiral gemisi olma isteği bulundurduğunu özelliklerinden anlayabiliyoruz. Örneğin içerisinde OZO ses teknolojisi ve Zeiss optiği bulunan 108MP çözünürlüğünde bir kamera bunun en büyük habercisi. Öte yandan 5G bağlantısını destekleyen ve 765G modelinin bir üst sürümü olan Qualcomm Snapdragon 775G yonga seti ise en büyük bir diğer sepeb olarak karşımıza çıkıyor.

Nokia X50 Kamera

Cihazın diğer özellikleri de öyle standart değil. Örneğin 6,5 inç boyutunda QHD+ bir ekranı her cihazda görmüyoruz. Bu ekran aynı zamanda 120Hz ekran tazeleme hızına da sahip. Bununla birlikte cihazın 6,000mAh boyutunda 22W hızlı şarj destekli bir bataryası bulunuyor.

Son olarak ise cihazın isminin henüz belli olmadığını söyleyelim. X50 olarak adlandırılacağına yönelik pek çok iddialar bulunsa da henüz resmi bir açıklama yok. Dolayısıyla cihazın özellikleri de söylentiden öteye geçmiyor. Yukarıda muhtemel özelliklerinden bahsedilen modelin yılın 3. çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.