Akıllı Bileklik Nisan 26, 2021 9:24

Huawei Band 6 Türkiye’de! Xiaomi Mi Band 6’yı Korkutan Bileklik

Kısa süre önce tanıtılan Huawei Band 6 akıllı bileklik çok geçmeden ülkemize giriş yaptı. Mi Band 6'ya rakip olacak bilekliğe göz atıyoruz.
Huawei Band 6 Türkiye’de! Xiaomi Mi Band 6’yı Korkutan Bileklik

Son dönemin dikkat çeken akıllı bileklerinden biri olan Huawei Band 6 Türkiye’ye giriş yaptı. Akıllı bileklik Huawei’in çevrimiçi sitesinde çeşitli promosyonlar dahilinde ön siparişe açıldı. Teslimatlar mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek.

Alt bölümde teknik özelliklerini detaylıca aktardığımız Band 6’nın hemen fiyatına geçelim. Akıllı bileklik 549 TL fiyat etiketi taşıyor. Ön sipariş verip önce 50 TL ödeyenler kalan miktarı 10 Mayıs’a kadar ödedikleri takdirde 50 TL’lik indirim kazanacaklar.

Vade farksız 4 ay taksit seçeneğiyle de satın alınabilen Band 6, CP31 araç şarj aleti hediyesiyle de geliyor. Araç şarj hediyesini almaya hak kazananların tek yapması gereken akıllı bilekliği satın aldıktan sonra değerlendirmede bulunmak. Huawei Band6’nın bir numaralı rakibi Xiaomi Mi Band 6’nın da geçtiğimiz gün itibariyle 449 TL fiyattan ülkemize giriş yaptığını hatırlatalım.

Huawei Band 6 Özellikleri

1.47 inç büyüklüğünde 194 × 368 piksel çözünürlüklü renkli dokunmatik AMOLED ekrana sahip olan bileklik tasarım ve teknik özelliklerinin yanında fiyatıyla kendi kategorisindeki en iyi bileklik olmaya aday.

Huawei’in yeni akıllı bilekliği önceki model ile kıyaslandığında ekran tarafında önemli gelişmeler içeriyor. Görüntüleme alanı önceki modele göre %148 artırılan Band 6, kordonlar olmadığında sadece 18 gram ağırlığında. Bu da son derece hafif olan bilekliği kolunuzda hissetmeyeceksiniz anlamına geliyor.

HUAWEI TruSeen 4.0 ile 24 saat boyunca kalp atış hızı izleyebilen bileklik buna ek olarak HUAWEI TruSleep 2.0 uyku düzenini izleyebiliyor. Band 6 ayrıca HUAWEI TruRelax ile de stres izleme, Kan Oksijen ölçümü içinse SpO2 sensörlerini bulunduruyor.

Band 6’da bunlara ek olarak 96 egzersiz modu mevcut. Kadınlar için Adet döngüsü takibi (iOS’ta desteklenmez) yapan bilekle müzik çalar kontrolü de mümkün. deklanşör butonu olarak da kullanılabilen Band 6’da tüm bildirim ve aramaları görüntüleyebiliyorsunuz.

Akıllı telefonlara Bluetooth 5.0 bağlantısıyla etkileşime geçen bileklik, 50 metreye kadar su direnci sağlayabiliyor. 2 haftalık pil ömrüne sahip olan Band 6, sadece 5 dakika şarj edildiğinde ise 2 günlük kullanım sunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.