Mobil Nisan 25, 2021 8:56

iPad ile Mac Birleşiyor mu? Laptop Devri Bitecek mi?

Apple'ın geçtiğimiz gün duyurduğu M1 işlemcili iPad Pro, akıllara "MacBook devri bitiyor mu?" sorusunu getirdi. iPad Mac birleşiyor mu?
iPad ile Mac Birleşiyor mu? Laptop Devri Bitecek mi?

Apple geçtiğimiz günlerde düzenlediği Spring Loaded etkinliği ile birlikte yepyeni ürünlerini görücüye çıkarttı. Yeni nesil Apple TV, iMac ve iPad Pro modellerini tanıtan Apple, özellikle iPad modelleriyle tüm gözleri üzerine topladı. Zira büyük övgü toplayan Apple M1 işlemci artık iPad Pro modelinin de kalbinde yer alıyor. Peki iPad ile Mac birleşiyor mu? Laptop devri bitecek mi?

iPad Mac Birleşiyor mu?

İlk olarak bu işlemciyi geçtiğimiz yıl tanıtılan MacBook Pro, Macbook Air ve Mac Mini modellerinde görmüştük. Söz konusu işlemcinin artık bir tablette kullanılıyor olması, iPad ile Mac arasındaki uçurumun azalacağına işaret edildi ve yakında acaba bir birleşme olacak mı soruları akıllara geldi. Elbette burada iPad’ın fare desteği ve Magic Keyboard gibi etkenleri de unutmamak lazım.

Ancak tüm bu spekülasyonlara Apple’ın pazarlama şefi Freg Joswiak ve donanım şefi John Ternus, The Independent ile gerçekleştirdikleri röportajda cevap verdi. Joswiak bu iddiaların asılsız olduğunu söylerken Apple’ın amacının kendi kategorilerindeki en iyi ürünleri ortaya çıkartmak olduğunu ifade etti. iPad ve Mac’ın iki bambaşka cihaz olduğu söylenirken kullanıcıların hangisine gerçekten ihtiyacı olduğunu belirlemesi ve ona göre hareket etmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Ternus ise benzer şekilde en iyi iPad ve en iyi Mac’ı üretmeyi hedeflediklerini söylerken yakın gelecekte böyle bir birleşme planının olmadığına açıklamalarında yer verdi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.