Mobil Nisan 23, 2021 19:22

Redmi Note 10 Pro İçin Çok Amaçlı Alengirli Güncelleme!

Redmi Note 10 Pro ve Pro Max şimdilik bazı sorunlarla cebelleşiyor ancak Nisan ayı güncellemesiyle bu durum yakında düzeltilecek.
Redmi Note 10 Pro İçin Çok Amaçlı Alengirli Güncelleme!

Android telefonlarda genel olarak yaşanan kısa süreli güncelleme sıkıntısına karşılık Xiaomi daha uzun süreli güncelleme verebiliyor. Redmi Note 10 Pro ve Pro Max kamera özelliklerinde iyileştirme sunacak. Ayrıca ekranın titremesiyle ilgili sorunlar gündemde. Bu nedenle Xiaomi sorunu MIUI 12.5 güncellemesi ve MIUI 13 ile halletmeyi planlıyor.

Sonunda, bu tür aylık güncellemeler, cihaz yazılım desteğinin sonuna yaklaştıkça giderek daha az hale geliyor. Xiaomi’nin çoğu cihazına 2 büyük Android güncellemesi verdiği biliniyor, bu da en az 2 yıllık güncelleme anlamına geliyor. Ancak Redmi Note 8 Pro gibi çok satan ve sevilen modellere daha uzun süreli güncelleme verilmesi de bekleniyor.

Daha piyasaya sürülmeden önce ilk güncellemesini alan Note 10 serisi, Başlangıç ​​olarak, 64 ve 108 MP kamera performansının iyileştirilmesi ve kamera filtrelerinin sayısının artırılmasını hedefliyor. Yeni gelecek filtrelerin adları şu şekilde: Mystery, Lime, Tango, BBP, Fantasy, Slumber, Carmen ve Summer. Ayrıca sol üst köşeden kaydırarak kontrol merkezini kolaylıkla açmak da mümkün olabilecek.

120Hz yenileme hızında ekran titremesi çok şikayet edilen sorunlardan biriydi. Bu yeni güncelleme sayesinde yenileme hızı en üst seviyede sorunsuzca kullanılabilecek. MIUI 12.5, Yüzer Pencere, Yeni Kontrol Merkezi,  Parlama, Gizli Maske Modu gibi Gelişmiş Gizlilik Koruması özellikleri için yeni  gelişmelerin yanı sıra tamamen yeni bir tasarım ve animasyonlar sunulacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.