Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 23, 2021 12:24

Nokia X20 Kutusunda Şarj Aleti Olmayan En Son Akıllı Telefon Oldu!

Bir dönem milyonlara ulaşan günümüzde sıradan bir telefon üreticisi olan Nokia tepki çekmeye başladı. Nokia X20 şarj aletini kutudan çıkarttı.
Nokia X20 Kutusunda Şarj Aleti Olmayan En Son Akıllı Telefon Oldu!

Ülkemizin ve dünyanın yakından tanıdığı bir telefon üreticisi olan Nokia zamana yenik düşmüş ve yenilikleri bir türlü kabul etmeyerek kısa sürede adının tarihe karışmasına neden olmuştu. 2021 yılının ilk çeyreğini geride bıraktığımız şu günler de şirket yeni akıllı telefon modelleri ile gündeme geliyor. Biz de gelişmeleri an be an sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda pek çok akıllı telefon üreticisi akıllı telefon kutularından şarj aletini çıkaracaklarını duyurmuşlardı. Akıllı telefon üreticilerine göre kullanıcılar kutulardaki yeni şarj aletleri yerine eski telefonlarının şarj aletlerini kullanıyorlar. Nokia X20 akıllı telefonun kutusundan şarj aleti kaldırıldı.

Bu akıma uyan son telefon üreticisi de Nokia oldu. Bir dönem hem ülkemiz de hem de dünya da milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan akıllı telefon üreticisi günümüzde ülkemizde pek de popüler bir konumda yer almıyor. Şirket bu ayın başlarında duyurduğu X20 model kaıllı telefon modelini yakında piyasaya sürecek. Cihazı piyasaya sürecek sürmesine de kutusunda şarj aleti olmayacak.

Nokia X20

Nokia X20

Nokia X20 Şarj Aleti Vermeyecek

Nisan ayının başlarında duyurulan ve henüz Hindistan’da piyasaya sürülmeyen Nokia X20 akıllı telefon modeli için geri sayım devam ederken cihaz hakkında yeni bir detay daha ortaya çıktı. Hatırlayacağınız üzere Apple daha önce yaptığı duyuru da şarj aletlerini telefon kutularından çıkaracaklarını belirtmişti. Bu kararı uygulayan ilk HDM Global olurken şimdi de eski bir telefon devi daha bu kararı yürürlüğe koydu. Edindiğimiz güncel gelişmeler de yakında piyasaya sürülecek olan X20 akıllı telefonun da kutusunda şarj aletinin olmayacağı ortaya çıktı. Bu gelişme ile kullanıcıların bir şok geçireceği tahmin edilirken cihazın özellikleri de tekrar vurgulandı. 8GB RAM desteğine ek olarak 128GB’a kadar depolama alanı sunacak olan telefon, 6.67 inçlik FHD devasa bir ekrana sahip olacak. 4.470mAh kapasiteli bir pile ihtiyaç duyacak olan model, birincil olarak 64MP’lik kamerayı bizlere sunacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.