Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 23, 2021 8:56

Google Pixel 5a 5G Akıllı Telefon Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Gelen bir sızıntıya göre Google tarafından 11 Haziran'da Google Pixel 5a 5G model telefonu tanıtmaya hazırlanıyor. İşte özellikler...
Google Pixel 5a 5G Akıllı Telefon Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Google yeni telefonunu kısa bir süre içinde tanıtmaya hazırlanıyor. Gelen sızıntılara göre telefonun tasarım olarak Google Pixel 4a 5G’ye oldukça benzeyeceğini gösteriyor. Google Pixel 5a 5G tıpkı Google Pixel 5 ve Pixel 4a 5G modellerinde olduğu gibi Snapdragon 765G yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Telefon ABD ve Japonya pazarlarında satışa sunulacak ve 4G sürümünün olup olmayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yer almıyor.

Google Pixel 5a 5G Akıllı Telefon Teknik Özellikleri Nasıl Olacak

Gelen sızıntılara göre telefonun artık eskimeye başlayan Snapdragon 765G yonga seti ile geleceği tahmin ediliyor. Cihazda 6,2 inç FHD + OLED ekran bulunacak. Cihazın arka kısmında çift kamera sistemi bulunacak ve LED flaş içeren kare şeklinde bir dizilim yer alacak. Ayrıca telefonun arka kısmında bir parmak izi tarayıcısı bulunacak. Cihazda 6/8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı olması bekleniyor. Android 11 işletim sistemi yüklü olarak gelecek olan telefonda stereo hoparlör bulunacak. Telefonun 18W hızlı şarj ile gelmesi bekleniyor.

Google Pixel 5a 5G

Firma akıllı telefonlarında özellikle kamera olarak iyi performans sunuyor fakat satış fiyatının yüksek olması ve Çinli firmaların piyasaya hakim olması nedeniyle Google henüz akıllı telefon sektöründe istediğini alabilmiş değil. Akıllı telefon pazarında istediği satış rakamlarına ulaşamayan firma bakalım yeni telefonlar ile beklentileri karşılayabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.