Akıllı Telefon Nisan 22, 2021 12:55

Xiaomi Mi 11 Anakart Sorunuyla Karşı Karşıya! Bu da Nereden Çıktı

Xiaomi Mi 11 anakart sorunu yaşıyor olabilir. Son dönemde birçok Mi 11 kullanıcısı telefonlarının ısındığından söz ediyor.
Xiaomi Mi 11 Anakart Sorunuyla Karşı Karşıya! Bu da Nereden Çıktı

2020’nin sonunda tanıtılan ve yaygın şekilde satışa sunulan Xiaomi Mi 11’in yolunu gözlerken telefonda ciddi bir sorunun baş gösterdiği gelen haberler arasında. Pek çok kullanıcının aktardıklarına göre Xiaomi Mi 11 anakart sorunu yaşıyor olabilir.

Xiaomi Mi 11 Anakart Sorunu ile Karşı Karşıya

Çin menşeli ITHome sitesinin yayınladığı rapora göre bazı Mi 11 kullanıcıları, şirketin CEO’su Lei Jun’un Weibo hesabına bu konuyla ilgili yorumlar bırakıyor. Bu yorumlarda bazı kullanıcıların telefonu servise götürdüklerini ve servisin kendilerine Mi 11 akıllı telefonlarında anakart yanığı oluştuğunı belirtiyor. Kıdemli yönetici henüz bu yorumlara herhangi bir yanıt vermiş değil.

Kullanıcıların aktardıklarına göre Mi 11’de anakart sorunu oluşmadan önce cihazın fazla ısındığını ve ısı yayma sistemiyle ilgili sorunlar yaşıyorlar. Xiaomi’den konu hakkında resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor. Tanıtıldıktan sadece 21 gün sonra 1 milyon satış adetini geçen telefon ne yazık ki henüz ülkemize giriş yapmış değil.

Xiaomi Mi11 ayrıca küresel çapta satışta olan bir telefon ve anakart sorunu ile ilgili ilk kez Çinli kullanıcılar şikayetler yükseldi. İlerleyen dönemde anakart sorunu yaygınlaşır mı bekleyeceğiz.

Mi 11 modelinin ülkemize ne zaman giriş yapacağı merak konusu. Yakın zamanda Xiaomi’nin Türkiye global sayfasına eklenen telefon için sabırsız bekleyiş sürerken, özellikle fiyatın ne kadar olacağı merak konusu. Bu noktada beklentimiz fiyatın 10 bin TL’nin üzerinde olacağı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.