Akıllı Telefon Nisan 21, 2021 18:55

Redmi K40 Oyun Telefonu Performansıyla Göz Doldurdu

Redmi K40 oyun telefonu yeni işlemcisi ve performansıyla göz doldurdu. Telefonun AnTuTu skoruna ve tüm detaylarına göz atıyoruz.
Redmi K40 Oyun Telefonu Performansıyla Göz Doldurdu

Redmi K40 oyun akıllı telefonuyla merak uyandırmaya devam ediyor. Kısa süre önce aktardığımız haberlerimizde bu modelin geri çekilebilir tuşlarla donatıldığından söz ettik. Bugün yayınlanan bir başka görselde ise telefonun mevcut oyuncu telefonlarına kıyasla daha ince ve kompakt olacağını gördük. 27 Nisan tarihi itibariyle resmiyet kazanacak telefonun son olarak AnTuTu skoru paylaşıldı. Redmi K40 Game Enhanced Edition ismiyle pazarlanacak telefon performans noktasında rakiplerine gözdağı veriyor.

Redmi K40 Oyun Telefonu Performansıyla Göz Doldurdu

Telefona dair son olarak iki poster yayınlandı. Bunlardan ilki oyuncu telefonuna güç verecek işlemcinin MediaTek Dimensity 1200 olacağını bir kez daha onaylıyor. 6nm üretim sürecinde geliştirilen işlemci 1 + 3 + 4 şeklinde dizilen çekirdek kümesine sahip. İşlemci birimindeki en önemli çekirdek 3.0GHz frekans hızında ve Cortex-A78 mimari yapısını benimsiyor. Diğer üç çekirdek 2.6GHz’de ve yine Cortex-A78 mimarisinde. Enerji verimliliğini ön planda tutan diğer dört çekirdek maksimum 2.0GHz’de çalışıyor. MediaTek’in yeni nesil işlemcisinde oyunlarda performansı artırmayı amaçlayan MediaTek HyperEngine 3.0 oyun motoru da mevcut.

Peki bu yeni nesil işlemci nasıl bir performans ortaya koyuyor? Hemen telefon için yayınlanan ikinci postere yani AnTuTu skoruna göz atalım. İşlemci popüler kıyaslama aracından 724.425 puan alıyor. Burada daha önceki sıralamaya bakıldığında Redmi’nin oyun telefonunu geçebilen sadece Asus Rog Phone 5 modelini görebiliyoruz. Fiyat noktasında yüzleri güldüren telefon performansıyla da rakiplerinden geri kalmayacağını gösterdi.

6.67 inç büyüklüğünde ve 144Hz tarama hızına sahip Full HD + çözünürlüklü E4 AMOLED ekran, 67 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil, 8GB / 12GB RAM, 128GB / 256GB dahili depolama ve üçlü arka kamera telefonda öne çıkan diğer özellikler olacaklar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.