Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 21, 2021 9:22

OPPO Enco Buds: OPPO’nun Ucuz Kulaklığı Karşınızda!

İlk bilgileri kısa süre önce ortaya çıkan tam kablosuz kulaklık OPPO Enco Buds duyuruldu. OPPO'nun yeni kulaklığı göz dolduruyor.
OPPO Enco Buds: OPPO’nun Ucuz Kulaklığı Karşınızda!

Geçen hafta OPPO’nun düşük bütçeli tam kablosuz bir kulaklık hazırlığında olduğunu gördük. Söz konusu kulaklık şirketin mevcut  Enco W11 isimli kulaklığının devamı niteliğinde olacağı bildirildi. Şirket çok geçmeden OPPO Enco Buds isimli yeni kablosuz kulaklık çözümünü resmiyete kavuşturdu. Açıkçası kulaklık beklediğimizden daha iyi özellikler sunuyor. Bu özellikler arasında aktif gürültü engelleme (ANC) ve IP54 derecesi yer alıyor.

Enco Buds, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip ki; bu gelişmeyi uygun fiyatlı TWS kulaklıklarda pek görmüyoruz. ANC, belirli ortamlarda istenmeyen gürültüyü azaltarak ses kalitesini iyileştiriyor. OPPO ayrıca gelişmiş bir oyun deneyimi için kulaklığa düşük gecikme modunu dahil ediyor. Otomatik bağlantı ve akıllı arama gibi önemli yazılım özelliklerinin yer aldığı Enco Buds tek şarjla 24 saat pil süresi sunabiliyor.

OPPO Enco Buds Özellikleri ve Fiyatı

Mavi ve beyaz renklerde çıkış yapan kulaklık, kulaklara daha iyi oturabilmesi için köşeli bir hale sokuluyor. Net arama için mikrofona sahip olan Enco Buds’ta 100.6dB hassasiyete ve 20Hz ila 20KHz frekans yanıt aralığına sahip 8mm dinamik bir sürücü bulunuyor.

Bluetooth 5.2 ile 10 metrelik bir alanda çalışabilen kulaklıkların her biri 40 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyor. Kulaklık yuvası ise 400 mAh büyüklüğünde pile sahip. Kulaklıkların ve yuvanın tam şarj olması 2 saat sürüyor. şarj bağlantı noktasının USB Type-C olduğunu belirtelim.  Enco Buds bugün itibariyle satışa sunuldu. Kulaklık, 32 $ fiyat etiketi taşıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.