Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 20, 2021 21:57

Sony ve Yeni Saçmalıkları Xperia Biiirrr, Üjjj, Bejjj Onnn

Geçtiğimiz hafta yapılan lansman ile Xperia 10 III, Xperia 5 III ve Sony Xperia 1 III modelleri ile tanıştık. Peki bu işin sonu ne?
Sony ve Yeni Saçmalıkları Xperia Biiirrr, Üjjj, Bejjj Onnn

Dünyanın en büyük mobil kamera sensör üreticisi Sony, oyun ve video kamera tarafında rakipsiz bir marka. Geçtiğimiz yıl televizyon ve daha öncesinde de bilgisayar pazarından çekilen Sony, anlaşılan o ki; yakın bir dönemde mobil pazardan da çekilmek için elinden gelen tüm çabayı ortaya koyuyor. Geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde yapılan Xperia 10 III, Xperia 5 III ve Xperia 1 III lansmanı ise bu çabayı ortaya koyan bir etkinlik olarak gözümüze çarptı. Lansmanın yıldızı ise Sony Xperia 1 III modeli oldu.

Telefonda Sony ALFA kameralardaki özelliklerin bazılarının yazılımsal olarak eklenmesi ve profesyonel Sony kameralarda bulunan bazı renklendirmelerin de bu telefona verilmesi Sony2ni kamera tarafındaki iddiasını da gözler önüne serdi. Ses ve oyun tarafında da oldukça başarılı olan Xperia 1 III satış tarihi ya da fiyatı ise açıklanmadı. Dün gelen bilgilere göreyse bu telefonların Japonya dışında satılmama durumu da olabilir (özellikle Xperia 10 III modelinin).

Ortada bazı resmi olmayan fiyatlar var ve bizde bunları sizlerle paylaştık ama telefonların ne zaman satılacağı da belirsiz bir durumda. Sony gibi bir markanın bundan çok daha iyi bir pazarlama yapacağını düşünüyoruz. Sony çok değerli bir marka. “Kalite” dendiğinde akla gelen ilk markalardan birisi olan Sony’nin bu kafaya daha ne kadar devam edeceğini ise bilemiyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.