Akıllı Telefon Nisan 20, 2021 11:23

Honor 50 Tanıtım Tarihi Açıklandı! Bu Huawei P50 Değil mi?

Huawei'den ayrılan Honor küresel çapta ilk amiral gemi telefonunu duyurmaya hazırlanıyor. Honor 50 için takvimlerinizi işaretleyin.
Honor 50 Tanıtım Tarihi Açıklandı! Bu Huawei P50 Değil mi?

Honor bu yıl ocak ayında Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte Honor V40 modelini görücüye çıkardı. Söz konusu telefonun küresel çapta Honor 40 ismiyle çıkış yapması beklenirken, Honor’u bunu atlayıp direkt Honor 50 serisine geçiş yapacağı anlaşıldı.

Honor 50 İçin Tarih Verildi

Yayınlanan son postere bakılırsa Honor50 serisi 21 Mayıs tarihinde düzenlenecek bir etkinlik kapsamında tanıtılacak. Alt bölümdeki poster telefondaki dairesel kamera tasarımına vurgu yapıyor. Benzer kamera yapısı bir süredir haberlerimize konu olan Huawei P50 serisinde de yer alacak. Fakat hemen şu hatırlatmayı yapalım; Honor artık Huawei bünyesinde faaliyet gösteren bir alt şirket değil. Çinli bir konsorsiyuma satılan Honor’un bundan sonraki akıllı telefonlarında Google uygulama ve servislerinin olmaması için hiçbir neden yok.

Telefonun arka yüzünü gösteren farklı görüntüler yakın zamanda internete servis edilmişti. Burada Huawei P50 serisinin renderlarında görülen tasarım diline benzer şekilde iki büyük kamera deliği göze çarpıyor. Bunlardan üsttekinde tek bir sensör yer alırken, alt bölümdeki daire ise iki kameraya ev sahipliği yapıyor. Arada bir de LED flaşı görüyoruz.

Honor50’nin kamera ve diğer donanım özellikleri şu an için bilinmiyor. Telefonun bu noktada Dimensity 1000+ işlemcisinden güç alan Honor V40 modelini referans alıp almayacağı şu an için belirsiz. Son olarak, Honor50 ve 50 Pro’nun Google uygulama ve servislerine sahip olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.