Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 18, 2021 13:53

Google Katlanabilir Cihazlar İçin Patent Aldı! Neler Geliyor Neler

Katlanabilir cihazlara olan merak giderek artmaya devam ederken, Google şirketi de katlanabilir cihazlara yöneldi. Patent alındı.
Google Katlanabilir Cihazlar İçin Patent Aldı! Neler Geliyor Neler

Güney Koreli Samsung şirketinin başlattığı bir akım olarak görülen katlanabilir akıllı telefonlar ve tabletler şu sıralar merak konusu olmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji tutkunları katlanabilir cihazların ne zaman piyasaya çıkacağını merakla takip etmeye devam ederken şirketler de birer birer katlanabilir cihazlara yönelmeye başladı. Samsung, Apple, OPPO, realme gibi markalardan sonra Google şirketi de katlanabilir cihazlar için girişimlerde bulunmaya başladı. Google bu sabah yeni bir patent aldığı yönünde haberler ile gündeme bomba gibi düştü.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberler de 2021 yılı içerisinde 5 milyondan fazla katlanabilir telefon modelinin piyasaya sürüleceğini belirtmiştik. Bu haberden günler sonra da Samsung’un katlanabilir tabletler üzerinde de çalıştığının altını çizmiştik. Pazardaki rekabetin devam ettiği şu günler de popüler arama motoru da boş durmuyor. Şirket gelecekteki katlanabilir cihazlar için yeni patent aldı.

Google

Google

Google Katlanabilir Ürünler Üzerinde Çalışıyor

Bugün yabancı internet sitelerinde yaşanan gelişmeler de Google firmasının yeni katlanabilir cihazlar üzerinde çalıştığı ifade ediliyor. Aslında ünlü şirketten bu yönde bir atak bekliyorduk. Ancak patent alacak kadar ilerlediklerini düşünmüyorduk. Her neyse haberimizin detaylarını anlatmaya devam edelim. Şirket, katlanabilir ekranlar için kaydırıcılı ve dişli setine sahip olan menteşe mekanizması için patent başvurusu yaptı. Yeni katlanabilir cihazın ne olduğu hala bilinmezken akıllı telefon, tablet hatta bir netbook olabileceği ifade ediliyor. Patent ilk olarak geleneksel menteşe mekanizmalarının eksikliklerini ve sorunlarını vurgularken, kaydırma mekanizmasına da dikkat çekiyor. 2021 yılında çıkacak olan katlanabilir cihazlar daha çıkmadan her kesimden kullanıcının ilgisini çekmeye başladı. Detaylar geldikçe haberlerimiz de yer vermeye devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.