Bluetooth Kulaklık Nisan 17, 2021 19:57

OPPO Enco Buds: Uygun Fiyatlı Kablosuz Kulaklık Karşınızda

OPPO'nun bir sonraki tam kablosuz kulaklığı OPPO Enco Buds sızdırıldı. Kısa süre içerisinde tanıtılacak kulaklığın detaylarına göz atıyoruz.
OPPO Enco Buds: Uygun Fiyatlı Kablosuz Kulaklık Karşınızda

Mobil dünyasının popüler sızıntı kaynaklarından Evan Blass, yakın zamanda tanıtılması planlanan tam kablosuz kulaklık OPPO Enco Buds modeline ait ilk görüntüleri paylaştı. Enco Buds, şirketin mevcut uygun fiyatlı kulaklığı OPPO Enco W11‘in yerini alacak. Her iki kulaklık tasarım noktasında birbirlerine fazlasıyla benziyor, fakat teknik özellikler noktasında önemli bir iki fark olacak. Bu detaylara geçmeden önce Enco Buds görünüm ve şarj yuvası ile Samsung’un Galaxy Buds kulaklığına da epey benzediğini belirtelim.

OPPO Enco Buds Ortaya Çıktı

Enco W11’e göre önemli farkların ilki bağlantı özelliğinde karşımıza çıkıyor. Enco Buds, akıllı telefonlarla Bluetooth 5.2 bağlantısı ile etkileşime geçecek. Yayınlanan görüntüler tam kablosuz kulaklığın şarj yuvasında ön bölümde bir LED şarj bildirim ışığının olduğunu gösteriyor. Enco Buds’ın daha iyi şarj süresi sunacağı da gelen bilgiler arasında.

OPPO Enco Buds

Burada referans olması açısında Enco W11’in şarj tarafındaki özelliklerine değinebiliriz. Kulaklıkların her biri 5 saat pil süresi sunmakla birlikte bu süre şarj yuvası ile birlikte 20 saate ulaşabiliyor. USB Type-C bağlantısı üzerinden şarj olan kulaklık tam iki saatte %100 seviyeye ulaşabiliyor. Yeni modelde bu süre daha da kısaltılabilir. Kulaklık ayrıca IP55 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılık gösterebiliyor. Dokunmatik kontrollere de sahip olan Enco W11 halihazırda ülkemizde 250 ila 300 TL bandında satılmakta.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.