Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 17, 2021 17:25

Drone Alırken Nelere Dikkat Edilimeli? Drone Nasıl Seçilir?

Son dönemin popüler ürünlerinden birisi olan dronler oldukça keyifli araçlar. Peki Drone Alırken nelere dikkat etmek lazım?
Drone Alırken Nelere Dikkat Edilimeli? Drone Nasıl Seçilir?

Uçmak hepimizin hayali. İnsan var olduğu günden beri uçmanın hayalini kurmuş ve bu noktada farklı ürünler ile de bu deneyimi yaşamayı başarmış bir durumda. Son dönemde Drone kullanımı ise ciddi anlamda arttı. Bu konuda geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Sivil Havacılık Kurumu mevzuat değişikliğine gitti ve cezalar da .ciddi anlamda arttı Peki Drone Alırken nelere dikkat etmek lazım?

Biz de bu konuyu yerinde değerlendirdik. MediaMarkt Çanakkale mağazasına gittik ve Drone satın almadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlere aktarmak istedik. Açıkçası MediaMarkt‘ta 299TL’ye AEE Sparrow Drone da 21.199 TL’ye DJI Phantom 4 Pro+ Drone da var. Son günlerin popüler ürünü FPV Drone’lar ile ilgili de detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Zira bu konuda doğru bilinen yanlışlar ya da hiç bilinmeyen gerçekler var.

Öncelikle Drone almadan önce bu Drone’u neden aldığınızı tam olarak ortaya koymanız gerekiyor. Zira Drone’lar da bildiğiniz üzere kendi aralarında çeşitleniyor. Özellikle fiyat tarafında da birçok seçenek bizlere sunuluyor. İşte bu noktada dronların arasında kaybolmamanız için deneyimlerimizi aktardığımız bir videoyu sizlerle paylaşmak istedik. Zira bu noktada kafa karıştıracak oldukça fazla detay var. Siz, siz olun GPS desteği, mobil cihaz desteği ve kamerası olmayan bir ürünü almayın. MediaMarkt mağazalarında ise bu saydığımız kriterlere sahip olmayan ürünler ise satılmıyor. Bu da oldukça güzel bir detay.

Dilerseniz lafı uzatamayalım ve hazırladığımız videoyu birlikte izleyelim…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.