Akıllı Telefon Nisan 14, 2021 19:46

Katlanabilir Telefon TCL Fold‘n Roll Rakiplerini Korkuttu!

TCL'nin bugün görücüye çıkardığı katlanabilir akıllı telefon TCL Fold ‘n Roll rakiplerine göre daha fazla kullanım senaryosu sunuyor.
Katlanabilir Telefon TCL Fold‘n Roll Rakiplerini Korkuttu!

TCL bugün gerçekleştirdiği çevrimiçi etkinlikte yeni katlanabilir telefonu TCL Fold‘n Roll ‘un duyurusunu gerçekleştirdi. Başta iki telefon isimlendirmesi gibi görünse de TCL söz konusu katlanabilir telefonda daha öncekilerin sunduklarını bir araya getiriyor. Fold‘n Roll şimdilik bir prototip ve muhtemelen yılın sonunda resmiyet kazanacak. Tabii o döneme kadar tasarım ve teknik özellikler noktasında neler değişecek bekleyip göreceğiz.

TCL Fold‘n Roll İki Yönlü Genişliyor

TCL’nin katlanabilir telefonunda dışa doğru genişleyen bir ekran kullanılıyor. Katlanabilir telefon açıldığında phablet modunda kullanılabiliyor. Dahası telefonun bir de ekranını uzatan bir döndürülebilir mekanizma mevcut. Bu sistem açılığında 8.85 inç büyüklüğünde olan ekranı 10 inç seviyesine taşıyor. Katlanabilir bir akıllı telefonda kullanılan en büyük ekrana sahip Fold‘n Roll, kapalı durumdayken ön bölümde 6.87 inçlik bir ekran karşımıza çıkarıyor.

Döndürülebilir mekanizma telefonun ekranını daha büyük hale getirmenin yanında ekrandaki en / boy oranını da değiştiriyor. Tabii bu şekilde yani dikdörtgen bir ekran içerik izlemeye daha müsait bir form.

Son dönemde aralarında Türkiye’nin de yer aldığı bir çok ülkeye resmi olarak giriş yapan TCL, söz konusu ekran teknolojileri olduğunda dünyanın önde gelen markalarından biri durumunda. 2019’un dördüncü çeyrek döneminde esnek OLED ekran üretimine başlayan firma bunun meyvelerini yıl sonunda duyuracağı ve rakiplerine kıyasla daha uygun fiyatlı olacak katlanabilir telefonla toplamaya başlayacak.

Şirket, Fold ‘n Roll gibi 3’ü 1 arada cihazların son kullanıcıya ulaşmasının biraz zaman alacağına dikkat çekiyor. Bu da yıl sonunda tanıtılacak telefonda farklı bir tasarım anlayışının kullanılacağını gösteriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.