Akıllı Telefon Nisan 13, 2021 13:22

ZTE Axon 30 Ultra Kamerasıyla Ay’ı Ayağınıza Getirecek!

Sadece iki gün uzağımızda olan ZTE Axon 30 Ultra kamera özellikleriyle pek çok kişiyi etkileyecek. İşte yayınlanan son kamer örnekleri.
ZTE Axon 30 Ultra Kamerasıyla Ay’ı Ayağınıza Getirecek!

ZTE, 15 Nisan tarihinde duyuracağı ZTE Axon 30 Ultra modeliyle premium segmentte yeniden yer alacak. Telefon için bir süredir yapılan paylaşımlar, Axon 30 Ultra’nın kamera odaklı bir telefon olacağını gösteriyor. Diğer teknik özelliklerin de rakiplerinden geri kalır yanı olmayacak.

ZTE Axon 30 Ultra Dünyada Bir İlki Gerçekleştirecek

Axon 30 Ultra dünyanın üç ana kameralı ilk telefonu olacak. Ana kamera, geniş açılı kamera ve derinlik kameralarının üçü de 64 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Bu üçlüye ayrıca 8 megapiksel süper zoom gerçekleştiren periskop telefoto kamera eşlik edecek.

Gelelim ZTE’nin telefon için yayınladığı son tanıtım videolarına. Burada Ay Modu üzerinde duruluyor ki; ZTE, Ay çekim modunda rakiplerinden farlı bir çekim metodu kullanılıyor. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse; cihaz ana kamera, ultra geniş açılı  ve periskop kamera ile aynı anda çekim yapıyor. Çekimden sonra Super Ay Ultra modu özel bir algoritma ile görüntüyü analiz edip, optik zoom ile çekilen Ay’ı ana veya geniş açılı kamera ile çekilen görüntüye yerleştirir. Sonuç olarak, ön plandaki nesnelerin ayrıntısı yüksek bir seviyede kalır ve üstte büyük ve aynı zamanda ayrıntılı bir Ay ortaya çıkar. Alt bölümdeki videoda bu durumu daha net görebilirsiniz.

Axon Ultra modelinde öne çıkan diğer özellikler arasında Snadpragon 888 işlemcisi de geliyor. Bellek birimi 12GB RAM + 256GB şeklinde olacak telefonda 65 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.500 mAh büyüklüğünde pil göreceğiz. 44 megapiksel ön kameranın elik edeceği telefonun tek dezavantajı bizce fiyatı olacak. İlk gelen bilgiler Axon 30 Ultra’nın 1200 dolar fiyat etiketi taşıyacağı yönünde.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.