Akıllı Telefon Nisan 13, 2021 13:54

Huawei Band 6 Dünyaya Açıldı! Xiaomi Mi Band 6’ya Ciddi Rakip

Kısa süre önce duyurusu gerçekleşen Huawei Band 6 artık küresel çapta satın alınabiliyor. İşte akıllı bilekliğin fiyatı ve özellikleri...
Huawei Band 6 Dünyaya Açıldı! Xiaomi Mi Band 6’ya Ciddi Rakip

Çinli teknoloji devi Huawei giyebilir cihaz kategorisine geçtiğimiz gün Band 6 modelini dahil etti. 1.47 inç büyüklüğünde 194 × 368 piksel çözünürlüklü renkli dokunmatik AMOLED ekrana sahip olan bileklik tasarım ve teknik özelliklerinin yanında fiyatıyla kendi kategorisindeki en iyi bileklik olmaya aday.

Band 6’nın ülkemize ne zaman giriş yapacağı henüz belli değil. Bu noktada sabırsız bir kullanıcı iseniz dünya genelinde kargo gönderen ünlü e-ticaret sitesi Giztop’tan Band 6’yı satın alabilirsiniz. 59 $ fiyat etiketi taşıyan bilekliği satın aldığınızda bu fiyata vergilerin de dahil edileceğini unutmayın

Huawei Band 6 Özellikleri

Huawei’in yeni akıllı bilekliği önceki model ile kıyaslandığında ekran tarafında önemli gelişmeler içeriyor. Görüntüleme alanı önceki modele göre %148 artırılan Band 6, kordonlar olmadığında sadece 18 gram ağırlığında. Bu ağırlık bilekliği kolunuzda hissetmeyeceksiniz anlamına geliyor.

HUAWEI TruSeen 4.0 ile 24 saat boyunca kalp atış hızı izleyebilen bileklik buna ek olarak HUAWEI TruSleep 2.0 uyku düzenini izleyebiliyor. Band 6 ayrıca HUAWEI TruRelax ile de stres izleme, Kan Oksijen ölçümü içinse SpO2 sensörlerini bulunduruyor.

Band 6’da bunlara ek olarak 96 egzersiz modu mevcut. Kadınlar için Adet döngüsü takibi (iOS’ta desteklenmez) yapan bilekle müzik çalar kontrolü de mümkün. deklanşör butonu olarak da kullanılabilen Band 6’da tüm bildirim ve aramaları görüntüeyebiliyorsunuz.

Akıllı telefonlara Bluetooth 5.0 bağlantısıyla etkileşime geçen bileklik, 50 metreye kadar su direnci sağlayabiliyor. 2 haftalık pil ömrüne sahip olan Band 6, sadece 5 dakika şarj edildiğinde ise 2 günlük kullanım sunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.