Google Pixel Nisan 12, 2021 19:23

Google Çip Krizi İle Karşı Karşıya! Pixel 5a Erteleniyor!

Google, kullanıcıların en çok merak ettiği cihazı erteliyor! Google çip krizi ile karşı karşıya kaldığı için Pixel 5a bir süre erteleniyor.
Google Çip Krizi İle Karşı Karşıya! Pixel 5a Erteleniyor!

Markaların son dönemde akıllı cihaz üretirken karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de çip sıkıntısı. Hatta Xiaomi tarafının yaptığı açıklamaya göre bu sorundan kaynaklı olarak Xiaomi ve Redmi marka akıllı telefonların fiyatı artabilir. Bu durumdan etkilenen ise yalnızca Xiaomi değil. Google çip krizi yaşadığını doğruladı ve bu sebeple Pixel 5a modelinin iptal edilmeyeceğini ancak bir süre erteleneceğini duyurdu. Gelin detaylara bakalım!

Google Çip Krizi Sebebiyle Pixel 5a Modelini Arka Plana Atıyor!

En başta duyduğumuz iddialara göre üretim sıkıntısı çeken Google bu cihazı iptal edecekti ancak dedikodular hızla yayılınca şirket bir açıklama yapma gereği duydu. Pixel 5a iptal edilmeyecekti ancak ertelenecekti. 2021 sonuna kadar çıkması planlanan cihazın Pixel 6’ya ek olarak 2. bir 5G bağlantılı Pixel cihaz olması isteniyor. Bu sebeple cihazın tanıtımına ara verildi.

Google Pixel 5a Çip Krizi

Pandemi nedeniyle yonga seti üretimi gittikçe yavaşlamış ve pek çok zorluklarla karşılaşılmıştı. Bu durumdan Xiaomi ve Samsung tarafı anında etkilenmişti. Hatta belirttiğimiz üzere Xiaomi fiyat artışını ima ederken Samsung tarafı Galaxy Note 21 modelinin iptalini dahi düşündü. Bu sebepten ötürü Google tarafının da yaşadığı bu sıkıntıyı anlamak çok güç değil.

Üreticilerden beklentimiz bu zorlu süreci mümkün olduğunca fiyat olarak kullanıcılara yansıtmamaları. Zira pandemi sebebiyle işleri kötüye giden tek sektör kendileri değil. Sonrasının ne olacağını ise zaman gösterecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.