iPad Nisan 12, 2021 19:21

Apple iPad Pro 2021 İçin Malzeme Tedarik Edilemiyor!

Akıllı cihaz sektöründeki markaların çip krizi ile karşılaştıklarını zaten biliyorduk ancak Apple iPad Pro üretiminde de bazı sorunlar var!
Apple iPad Pro 2021 İçin Malzeme Tedarik Edilemiyor!

Apple WWDC Geliştiriciler Konferansı için 7 Haziran tarihini göstermişti. Bu tarihte iOS 15 ve buna ilaveten iPad Pro 2021 ile alakalı bazı gelişmeler olacağını da ima etmişti. Şimdi elimize geçen son güncellemelere göre ise Apple iPad Pro üretiminde bazı sorunlar yaşıyor. Bunlardan en önemlisi ise yüksek kaliteli bir ekran tedarik edememesi. Peki Apple nasıl bir çözüm üretecek? Detaylar haberimizin devamında.

Apple iPad Pro 2021 Ekran Tedarik Sıkıntısı Çekiyor! 

Üreticilerin pandemi sürecinde çektiği sıkıntıları sürekli konuşuyoruz. Üreticilerden kastımız ise yalnızca akıllı cihaz üreticileri değil. Bu cihazların malzeme tedarikçileri de listemizde var elbet. Apple tarafının yaşadığı ise tam bu duruma uyan bir örnek. Xiaomi ve Samsung da ayrıca bu tarz sıkıntıları yaşayan firmalardan bazıları. İşlemci üretemeyen şirketler -örneğin Qualcomm- akıllı telefon üreticilerine de bu işlemcileri ucuz fiyatlara veremiyor hatta belki de istenilen miktarda sağlayamıyor bile. Anlaşılan Apple da böyle bir sorun çekiyor. Zira yeni nesil iPad Pro modelleri için bir ekran tedariği sorunuyla karşı karşıyalar.

Apple iPad Pro 2021

Elimize geçen bilgilere göre iPad Pro 2021 normal iPad Pro modellerinden farklı olarak gelişmiş renk performansı sunabilen LED bir ekran kullanacak. Bu LED ekranla birlikte ise enerjide de tasarruf edilmesi bekleniyor. Yeni iPad Pro modelinin bazı özellikleri ise meydanlara çıktı. Örneğin cihaz önceki modeller ile aynı olan çift lens sistemini kullanıyor. 12,9 inç bir boyuta sahip ve performansı neredeyse M1 çip ile aynı olan A14X işlemcisini barındırıyor. Yukarıda bahsettiğimiz çip sorunları nedeniyle de bazı MacBook ve iPad modellerinin ise üretimi çoktan durduruldu.

Bakalım bu yetersizlik durumu daha ne kadar sürecek ve markalar ne gibi önlemler alacaklar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.