Google Nisan 11, 2021 20:54

Google O Uygulamanın Fişini Çekti! Hiç Mi Kullanan Yok?

Özellikle son dönemde net kararlar alarak yoluna devam eden şirket, Google Alışveriş gibi az kullanılan hizmetlerin fişini çekiyor!
Google O Uygulamanın Fişini Çekti! Hiç Mi Kullanan Yok?

Google muhtemelen ismini hiç duymadığınız bazı hizmetlere sahip. Bunların yanında bir de bildiğiniz ancak duysanız “Aa böyle bir şey de vardı değil mi?” diye şaşırıp kalacağınız hizmetler de sunuyor. Haliyle kullanıcılarından pek bir ilgi görmeyen bu uygulama ve hizmetlere ise yolun sonu görünüyor. Bunun en popüler iki örneği ise geçtiğimiz yıllarda tedavülden kaldırılan Google+ ve Google Play Müzik hizmetleri olsa gerek. Bu sefer ise gözler Google Alışveriş hizmetlerine dönmüş durumda. Google bu konuda bazı düşünceler içerisinde gibi görünüyor.

Google Alışveriş Hizmeti Kapatılacak Mı?

2019 yılında uygulama olarak çıkış yapan, başlıca olarak satın almak istediğiniz ürünleri kıyaslayabilmeniz için size fiyatlarını sunan ve indirime girdiğinde de sizi haberdar eden bu hizmet kullanıcılardan artık ilgi görmüyor. Aslında düzeltmek gerekirse hizmet gayet işe yarıyor ancak uygulamaya talep de yok gerek de!

Google Alışveriş Uygulaması

Bir Google sözcüsü bu durumu “Fiyat karşılaştırma özelliğini zaten Google üzerinde aratıp ayarlardan Alışveriş seçeneğini aktif ettiğinizde de görebiliyorsunuz. Bu uygulamanın artık bir geleceği yok gibi gözüküyor ve birkaç hafta içinde Android ve iOS cihazlardan tüm desteğimizi çekeceğiz.” sözleriyle ifade etti. Buradan anlıyoruz ki Google Alışveriş hizmeti hâlâ tarayıcı üzerinden kullanılabilir olarak kalacak ama konu uygulamasına geldiği zaman aynı şeyleri söylemek onun için mümkün değil.

Google tarafı bu uygulamanın desteğini kesip asıl uygulamayı geliştirmeyi düşündüklerini vurguluyor ve böylesinin kullanıcıları daha çok memnun edeceğini de söylüyor. Bakalım gelecek neler gösterecek!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.