Mobil Nisan 11, 2021 19:57

Galaxy SmartTag+ İle Kayıp Eşya İçin Dua Arama Bitti!

Kaybolan eşyalar için internette dua arayan, üfürükçüye giden, falcıdan medet uman yurdum insanına müjde! Galaxy SmartTag+ geliyor!
Galaxy SmartTag+ İle Kayıp Eşya İçin Dua Arama Bitti!

Sürekli eşyalarınız kayboluyor ve onları evde gizli bir kara deliğin yuttuğunu mu düşünüyorsunuz? Ya da şeytan aldı götürdü ve müşteri bulamayınca geri getirdi kanısında mısınız? “Kız altın küpem kayboldu, enişten onu bana zibilyonuncu evlilik yıl dönümümüzde aldıydı!” diye veryansın mı ediyorsunuz? Arabanın anahtarını bulamadığınız için sinir krizleri geçirerek toplu taşıma aracına mı bindiniz? Sakin olun. Samsung’un yeni akıllı kayıp eşya detektörü Galaxy SmartTag+ geliyor!

Güney Koreli teknoloji devi nihayet insanoğlundan daha zeki bir ürünle karşımızda. Bu ayın başlarında ABD’de perakendeci B&H Photo tarafından ön sipariş için listelenen SmartTag+, kullanıcıların etiketli nesneleri herhangi bir sorun yaşamadan hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı oluyor. Cihaza tanımlı olan objelerin bulunması için akıllı telefonunuza SmartThings Find uygulamasını yükleyip aradığınız eşyaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

UWB teknolojisi, nesnelerin yerini tam olarak belirleyebildiği ve yakınındayken bile saptayabildiği için gittikçe tüm dünyada navigasyon gibi yayılacak. Samsung Mobil İletişim Kolu Başkan Yardımcısı K. J. Kim, Samsung’un Galaxy ekosisteminde UWB teknolojisini keşfetmeye devam edeceğini ve günlük yaşamı kolaylaştıran çözümlerin daha etkili şekilde sunulacağını kaydetti.

Cihazın Bluetooth menzili yaklaşık 120 m’dir. Ancak nesnenin önünde engeller olduğunda bu büyük ölçüde sınırlı oluyor. Ayrıca çalınan cihazlar için konum izleme,  SmartThings Find hizmeti aracılığıyla etkinleştirilmeli. 16 Nisan’da global pazarda satışa sunulacak cihazın tek fiyatı 39 Dolar. Ülkemizdeki satış fiyatını şimdilik bilmiyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.