Akıllı Telefon Nisan 9, 2021 13:25

ZTE Axon 30 Ultra Kamera Özellikleriyle Devlere Kafa Tutacak

ZTE Axon 30 Ultra akıllı telefon merak uyandırmaya devam ediyor. Son video telefonun kamera özellikleriyle öne çıkacağını gösteriyor.
ZTE Axon 30 Ultra Kamera Özellikleriyle Devlere Kafa Tutacak

ZTE bir sonraki akıllı telefon serisini 15 Nisan tarihinde Çin’de duyuracak. ZTE Axon 30 serisinde Ultra model özellikle kamera yetenekleriyle öne çıkacak. Bugün yayınlanan yeni bir videoda telefonun kamera özelliklerine vurgu yapılıyor.

Ultra modelinde 64 megiksel çözünürlüğünde üç kamera ve bir de periskop yardımcı kamera olacak. Axon 30 Ultra’daki ana, ultra geniş açılı ve telefoto kameraların üçü de 64 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Etkili yakınlaştırma için kullanılacak periskop telefoto kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

ZTE Axon 30 Ultra Kamera Özellikleri

  • 64 megapiskel ana kamera, f / 1.6 diyafram açıklığı
  • 64 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 13 mm odak uzaklığı
  • 64 megapiksel portre kamera
  • 8 megapiksel süper zoom Periskop telefoto kamera, 123 mm odak uzaklığı, 5x Optik yakınlaştırma

Amiral gemisi akıllı telefonun diğer özelliklerine gelince; telefona beklendiği gibi Snapdragon 888 işlemcisi güç verecek. LPDDR5 ve UFS 3.1 gibi güncel bellek teknolojilerinin eşlik edeceği telefonda 120Hz ekran yenileme hızı ve 55 watt hızlı şarj desteğine sahip pil öne çıkan diğer özellikler olacak. Telefonun taşıyacağı pilin 4.500 mAh büyüklüğünde olacağı gelen bilgiler arasında.

1.000 doların üzerinde fiyatlandırılması beklenen Ultra modelinin bu noktada ne kadar ilgi göreceği merak konusu. Seride ayrıca Axon 30 ve Axon 30 Pro modelleri yer alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.