Akıllı Telefon Nisan 6, 2021 9:21

Sony Xperia 1 III ve 10 III Karşınızda! Sony Hayranları Tatmin Olmayacak

Sony Xperia 1 III ve 10 III telefonlar karşınızda! Fotoğraflar yeni telefonların tasarımlarında yenilik olmayacağını gösteriyor.
Sony Xperia 1 III ve 10 III Karşınızda! Sony Hayranları Tatmin Olmayacak

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde Sony’nin yeni akıllı telefonları görücüye çıkacak. Peki bu telefonlar öncesi heyecanlı mıyız? Tabii ki hayır. Türkiye’deki akıllı telefon operasyonlarını durduran Sony’nin yıllardır heyecan getirmeyen telefon tanıtımlarına alıştık destek yeridir. Sony Xperia 1 III ve Xperia 10 III modelleri de sözünü ettiğimiz telefonlardan ikisi olacak. Ünlü aksesuar satıcısı Olixar, her iki telefon için kılıf satışını başlattı. Bu satıla birlikte her iki telefonun tasarım detayları da netlik kazanmış oldu.

Sony Xperia 1 III ve Xperia 10 III Karşınızda!

Telefonlar Sony’nin yıllardır benimsemiş olduğu tasarım anlayışını aynen sürdürüyor. Yeni fotoğrafların yine telefonların daha önce sızan bazı görüntüleriyle de eşleştiğini söylemek mümkün. Burada Xperia 1 III modelinde periskop kamera için ayrı bir parantez açılabilir. Bu kamera ile birlikte telefonun 60 kata kadar kayıpsız etkili yakınlaştırma yapabileceği gelen bilgiler arasında.

Xperia 1 III modelinde kamera modülü epey karışık görünüyor. Çok sayıda kamera deliği ve yardımcı unsular mevcut. Lazer otofokus ve LED flaşın yanında bir sensörden daha söz edebiliriz. Kamera sayısının üç olması bekleniyor. Ana kamera 64 megepiksel çözünürlüğünde olacak. 12 megapiksel periskop kameraya ek olarak bir de ultra geniş açılı bir kamera görmeyi umuyoruz.

Şimdiye kadarki sızıntılar Xperia 1 III’ün 6,5 inç 4K HDR OLED ekrana sahip olacağını gösterdi.  12/16 GB RAM’in eşlik edeceği telefonun işlem biriminde tabii ki Snapdragon 888 yer alacak. 65 watt hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonun fiyatının 1.300 dolar seviyesinde olacak. Xperia 1 III’ün 14 Nisan tarihinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Orta  seviye Xperia 10 III ise 6 inç ekrana, Snapdragon 690 yonga setine, 12 MP ana lensli üçlü kameraya ve 8 MP ön kameraya sahip olacak. Telefon görünüm noktasında selefinden pek de farklı olmayacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.