Akıllı Telefon Nisan 6, 2021 10:24

MIUI 12 Güncellemesi Redmi Kullanıcılarının Canını Sıkacak

MIUI 12 güncellemesi pek çok yeni gelişme içeriyor. Ancak bazı Redmi telefonlar güncellemeye dahil edilen tüm yeniliklere sahip olmayacak.
MIUI 12 Güncellemesi Redmi Kullanıcılarının Canını Sıkacak

MIUI 12 güncellemesi küresel çapta yeni Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarla buluşmaya devam ediyor. Xiaomi diğer taraftan MIUI 12.5 güncellemesini de kararlı hale getirip yeni sürümü Çin’de dağıtmaya başladı. MIUI 12 sürümü beraberinde irili ufaklı pek çok gelişme içeriyor. Ancak son haberler Xiaomi’nin bu yenilikleri tüm modellere vermeyeceğini gösteriyor. Peki neden?

MIUI 12 Güncellemesi Biraz Can Sıkacak

Xiaomi özellikle ucuz kategorisinde yer alan Redmi akıllı telefonlar için MIUI 12 yazılımına dahil ettiği bazı işlevleri kaldırmaya karar verdi. Xiaomi’ye göre bu durum sistemin performansını artırmak ve telefonun düzgün çalışmasını iyileştirmek için yapılacak.

Xiaomi’nin bu ucuz Redmi telefonlara hangi işlevleri vermeyeceği merak konusu. Bunların tam listesi henüz biliniyor. Fakat MIUI 12’deki bölünmüş ekran işlevlerini ve yüzen pencereleri bu telefonlarda görmeyeceğimiz kesin olarak biliniyor. Bu noktada şu hatırlatmayı yapalım. MIUI 12’de ilginç bir özellik olan “Süper Duvar Kağıdı” nın piyasaya sürüldü, fakat bu işlev sadece amiral gemi telefonlarda mevcut.

MIUI 12’deki tüm işlevleri almayacak telefonlar arasında Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9AT, Redmi 9C ve Redmi 9C NFC yer alıyor. Şirket ayrıca Redmi Note 9 için de birkaç yeni özelliği güncellemeden çıkarmayı planlıyor. Bu gelişmenin Redmi Note 9S, Redmi Note 9T ve Redmi Note 9 Pro akıllı telefonlarını etkileyip etkilemeyeceği henüz belirtilmedi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.