Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 6, 2021 16:55

Bazı LG Telefonlar Güncelleme Almaya Devam Edebilir! Kim Bilir!

Telefon üretimini durduran ve akıllı telefon pazarından çekileceğini duyuran LG bazı telefonlarını güncellemeye devam edebilir.
Bazı LG Telefonlar Güncelleme Almaya Devam Edebilir! Kim Bilir!

Gün geçtikçe akıllı telefon pazarında yepyeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dünyanın dört tarafında yer alan kullanıcılar birbirinden farklı telefon modelleri ile hayatlarına devam ederken yepyeni detaylar da ortaya çıkıyor. Gün geçtikçe akıllı telefonların hayatımızdaki yeri artmaya devam ederken yeni telefon modelleri de piyasa görünüyor. OPPO markası da yakında Reno6 serisini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor LG markası bugün yaptığı duyuru da akıllı telefon pazarından çekileceğini belirtmişti. Bir döneme damga vuran telefon modelleri üreten şirket, son yıllarda epey zarar etti ve kullanıcılarının beklentisini bir türlü karşılayamadı.

31 Temmuz’a kadar akıllı telefon pazarından çekileceğini duyuran şirket kullanıcılarının da aklına takılan bir soruya yakında açıklık getirecek gibi görünüyor. Milyonlarca LG telefon kullanıcısı şirketin pazardan çekileceğini duyduktan sonra cihazların artık güncelleme alıp almayacağını araştırmaya başladı. Biz de konuyu takip ettik ve kullanıcıların kafasını karıştıran bu sorunun cevabına ulaşmayı başardık. Şirket yüksek ihtimalle telefonları güncel tutmaya devam edecek.

LG

LG Telefonlar Güncelleme Almaya Devam Edebilir

Android 12’de dahil olmak üzere telefonları için yazılım güncellemeleri yayınlamaya devam etmesi beklenen şirket Temmuz 2021’de resmen akıllı telefon pazarından çekilmiş olacak. Android 11 tabanlı güncellemeler yayınlayacağı yönünde iddialar ile gündeme gelen şirket, merakla beklenen Android 12 güncellemesini de kullanıcılarına sunabilir. Konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmayan şirket muhtemelen önümüzdeki süreç içerisinde kafaları karıştıran pek çok sorunu çözüme kavuşturacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.