Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 4, 2021 9:51

Tecno Spark 7 Devasa Pil ve Uzun Bekleme Süresi ile Geliyor

Çin merkezli telefon üreticisi 9 Nisan'da yapacağı tanıtım ile Tecno Spark 7 modelini tanıtacak. Cihaz Amazon'dan satışa sunulacak.
Tecno Spark 7 Devasa Pil ve Uzun Bekleme Süresi ile Geliyor

2006 yılında kurulan Çin merkezli akıllı telefon üreticisi daha çok Afrika ve Asya pazarında satış yapıyor. Firma kısa bir süre önce ürünlerini küresel pazarda sarışa sunmaya başladı. Firma özellikle uygun fiyatlı telefonları ile biliniyor. Şirket 9 Nisan’da Hindistan’da yapacağı etkinlik ile en son akıllı telefonu olan Tecno Spark 7 modelini tanıtacak. Telefon özellikle büyük bataryası ve uzun bekleme süresine sahip olması ile dikkat çekiyor.

Tecno Spark 7 Beklenen Teknik Özellikleri 

Akıllı telefonun su damlası çentikli bir ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor. Bir önceki model 6.8 inc ekran ile gelmişti yeni çıkacak telefonda değişiklik olması beklenmiyor. Telefonda 4/6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile gelmesi bekleniyor. Amazon üzerinden satışa çıkacak olan telefonda 6.000 mAh pil bulunacak. Firma tarafından pilin 41 güne kadar bekleme süresi sunduğu iddia ediliyor. Telefonun arka kısmında çift kamera yer alacak. Ayrıca arka kısımda parmak izi okuyucu yer alacak. Ön kısımda ise loş ışıkta daha parlak selfieler ve görüntülü görüşmeler için iki flaş modülü bulunacak. Telefon farklı renk seçenekleri ile satışa sunulacak. Siyah, yeşil ve mavi renkleri bulunuyor. Telefonun alt kısmında 3,5 mm ses girişi ve bir USB bağlantı noktası yer alıyor.

Tecno Spark 7

Telefon 9 Nisan’da resmi olarak tanıtılacak ve kısa süre içinde küresel pazarda satışa sunulmasını bekliyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.