Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 3, 2021 11:55

Nokia Akıllı TV İşine Girdi, Ortalık Büyük Karıştı!

Nokia, bir yandan telefonda eski başarısını tekrar elde edebilmek için uğraşırken; diğer yandan Nokia Akıllı TV için yoğun çalışıyor.
Nokia Akıllı TV İşine Girdi, Ortalık Büyük Karıştı!

Yakışıklı, dopdolu özelliklere sahip Nokia Akıllı TV çok yakında geliyor. Özelliklerinin çoğu belli oldu. StreamView aracılığıyla bu yeni ürünün dağıtımı yapılacak. StreamView GmbH, akıllı TV’ler, set üstü kutular ve DAB + radyolar gibi Nokia markalı ürünlerin resmi marka lisans sahibidir. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika gibi kıta ve bölgelere dağıtımı organize ediyor. Nokia Streaming Box 8000, Nokia Terrestrial Receiver 6000 gibi ürünlerin de dağıtımını üstlenmişti.

Bu yeni genç arkadaşımız evler ve karavanlar için de uygun. 24 inç boyutundaki TV’nin ayrıca seyahat yerleri için ideal olan düşük bir 12V derecesi mevcut. TV’nin 1366 × 768 ekran çözünürlüğü ile HDR10 özelliğine sahip olduğu biliniyor. G / Ç için 3xHDMI, 2xUSB 2.0, 1x koaksiyel S / PDIF, 1 × 3,5 mm ses jakı, VGA bağlantı noktası, CI + arabirimi (kablolu TV için), SatCR LNB var.

Özelliklere gelince, bir Android TV olduğu için Google Asistan ve Chromecast yüklü halde geliyor. Ayrıca uzaktan kumanda da Google Asistan ve Netflix için düğmeler de yer alıyor. Bağlantı için Bluetooth 4.2 ve Wi-Fi 5GHz var. Son olarak, TV standla birlikte yaklaşık 553 x 135 x 365 mm boyutlarında ve yaklaşık 7,25 kg ağırlığında. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına ilişkin henüz bir bilgi mevcut değil.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.