Google Pixel Nisan 3, 2021 8:52

Google Pixel 6 Geliyor! Silikon İşlemci Mi O?

Google üzerinde çalıştığı silikon işlemciler için kararını verdi. Google Pixel 6 şirketin kendi işlemcisi olan silikon işlemci ile gelecek!
Google Pixel 6 Geliyor! Silikon İşlemci Mi O?

Whitechapel olarak bilinen GS101 kod adlı silikon işlemcilerin üretiminde Google ve Samsung bir çeşit ortaklık yürütüyordu. Bu ortaklık sonucunda üretilen işlemciler yazılımsal olarak farklı olsa da yapısal ve tasarımsal olarak Samsung Exynos işlemcilere bayağı benzerlik gösteriyordu. Google ürettiği bu işlemcileri ise Pixel 6 üretiminde kullanma kararı verdi. Gelin haberin detaylarını inceleyelim!

Google Pixel 6 Whitechapel Silikon İşlemci İle Birlikte Geliyor!

Elimize geçen son ve güncel bilgilere göre “Raven” ve “Oriole” kod adlı yeni Pixel 6 cihazlar içerisinde şirketin kendi üretimi olan silikon Whitechapel işlemci barındıracak. İçerisinde Whitechapel adlı bu silikon işlemciyi bulunduracak olan bu cihazlar gelecekte de aynı işlemciyi kullanacak olan Chromebooklar ile birlikte “Slider” adlı bir platformda buluşacaklar.

Google Pixel 6 Tasarımı

Serinin 6. cihazı olacak modeller bu yılın en geç ilk 2 çeyreği içerisinde çıkması planlanıyor. Üstelik seriye ek olacak modeller fiyat açısından daha uygun olacak. Eğer hatırlamak gerekirse Google bu yeni modelinde “ekran altı kamera” olarak adlandırdığı bir sistem deneyecekti, en azından duyumlarımız bu yöndeydi. Diğer Google Pixel modellerinin aksine bu cihaz 3 yıl değil 5 yıl boyunca güncelleme almaya devam edecek. Google serinin 6. cihazı için iPhone 13 ile rekabet edebilecek bir ortam hazırlamaya çalışıyor. Umarız ki hem donanımsal hem de yazılımsal anlamda yeniliklerle birlikte kullanıcıları memnun etmeyi başarabilirler.

 

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.