Twitter Mart 26, 2021 15:51

Twitter Tweetlere Emoji Bırakma Özelliğini Mi Getiriyor?

Twitter kullanırken tweetlere emoji bırakma gibi bir özelliğiniz olsa nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Belli ki Twitter düşünmüş!
Twitter Tweetlere Emoji Bırakma Özelliğini Mi Getiriyor?

En son seferinde sesli tweet özelliği ile gündeme gelen platform çalışmaya devam ediyor. Bu sefer de daha çok Facebook’da görmeye alışkın olduğumuz ve özellikle mizah grupları içerisinde kullanılan “gönderilere emoji bırakma” özelliğinin getirilmesi düşünülüyor. Twitter emoji özelliğinin getirilmesine dair bir sözcüsünün açıklaması şöyle: “Kullanıcılarının uygulamada yaşanan durumlarda kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için yeni yollar araştırıyoruz.” 

Kullanıcılar, karşılarına 2 veya 3 emoji seti çıktığını ve hangisini tercih ettiklerinin sorulduğunu söylüyor. Eğer Sunulan üçlü setlerdeki emojilerin ortak noktası ise “kalp“, “kahkaha atma“, “düşünme” ve “ağlama” emojilerinin her üç seçenekte de bulunması. Ayrıca “Kızma“, “Şaşırma“, “Destekleme“, “Katılma” ve “Katılmama” gibi farklı diğer seçenekler de mevcut.

Twitter emoji bırakma

Yukarıdaki örnekte görüldüğü üzere gelmesi beklenen özellik bu şekilde görünecek. Bazı kullanıcılar ise bu durumdan şikayetçi. Paylaştıkları ciddi durumların kahkaha emojisi ile alay konusu olmasını istemiyorlar. Bir diğer durum da desteklememe emojisi ile birlikte moral ve motivasyon kaybı yaşanabilecek olması.

Twitter emoji bırakma özelliği aslında özel mesajlar(DM) için hali hazırda bulunuyor. Bu yeniliğe karşı çıkan kitle ise özelliğin oradaki ile sınırlı kalmasını ve atılan tweetlere belirtilen sebeplerden ötürü gelmemesi gerektiğini savunuyor.

Haklı veya haksız tartışmasına girmek güç. Ancak bu gidişle Facebook ve LinkedIn’den sonra Twitter da bu özelliğe geçiş yaparsa yakın süreçte Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında da bu yeniliği görmek mümkün.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.