Mobil Mart 26, 2021 20:57

İşte Kamera, İşte Telefon! Nokia X20

Bir dönemin en sağlam telefonlarını üreten Nokia yepyeni telefonlar ile yeniden namını kazanmaya hazırlanıyor. Nokia X20 geliyor.
İşte Kamera, İşte Telefon! Nokia X20

Birbirinden farklı telefon modelleri ile geçtiğimiz yıllardan bu yana telefon dünyasında yer alan Nokia bir dönem hem ülkemizde hem de dünya da oldukça önemli bir konumda yer alıyordu. Zamanla Android işletim sisteminin gerisinde kalan şirket, günümüzde Android tabanlı işletim sistemlerine sahip telefonlar ile karşımıza çıkıyor. Ürettiği telefonların sağlamlığı ile uzun yıllar adından söz ettiren şirket yine yeni maceraların peşinde koşuyor gibi görünüyor. Nokia X20 geliyor.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız pek çok haber de Nokia şirketinin 8 Nisan’da dev bir organizasyon düzenleyeceğinden bahsetmiş, bu organizasyonda yepyeni telefon modeli yada modelleri tanıtabileceğinden söz etmiştik. 8 Nisan’a doğru ilerledikçe internetin derinliklerinde konuyla ilgili yeni bilgiler de karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bizler de elde ettiğimiz bu gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam ediyoruz. Bugün edindiğimiz bilgiler yeni bir telefon olması beklenen Nokia X20 hakkında.

Nokia X20

Nokia X20

Nokia X20 8 Nisan’da Tanıtılacak

Edindiğimiz bilgilere göre şirketin bir G serisinden iki tane de X serisinden olmak üzere toplam 3 tane telefon tanıtması bekleniyor. Bu telefonlardan bir tanesinin Nokia X20 olması beklenirken telefonun olabilecek bazı özellikleri de tahmin edildi. Bu tahminler iddia mı yoksa gerçekleşen gelişmeler mi bilinmezken biz yine de detayları sizlerle paylaşalım. İnternette yaşanan gelişmelere göre yeni telefon Qualcomm’un en uygun fiyatlı 5G tonga setine sahip olacak. Hatta yakın zamanda duyurulan Snapdragon 480’e sahip olması bekleniyor desek yeridir. Ekran boyutunun 6.5 inç olması beklenirken telefonun mavi ve kum rengi olmak üzere iki farklı seçenek ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son olarak cihazın tasarıma dair bir görüntü de internete sızdırıldı. Patent şeklinde olan prototip, yuvarlak devasa bir kamera yuvasını karşımıza çıkarıyor.

Yeni telefon ve telefonlar hakkında daha fazla bilgiyi 8 Nisan’da edineceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.