Güncel Teknoloji Haberleri Mart 25, 2021 19:57

Clubhouse Yakında Android Telefonlara Geliyor!

Son günlerin yükselen sosyal medya platformu Clubhouse yakında Android platformuna da göz kırpacak. Android'ciler de artık sohbet edecek.
Clubhouse Yakında Android Telefonlara Geliyor!

Sosyal medya uygulaması Clubhouse, geçtiğimiz ay Android yazılım geliştiricisini kısa süre önce işe almasının ardından, bugün de Android sürümünün çıkacağının müjdesini verdi. Uygulamanın kurucu ortağı Paul Davison, Pazar günü Townhall etkinliğinde şirketin Android’e gelmek için gerçekten çok çalıştığını belirtti. Ancak bunun gerçekleşmesi için biraz beklemeniz gerekecek. Uygulamanın Android sürümü ilkbaharın sonlarına veya 2021 yazına yakın bir zamanda gelecek gibi görünüyor.

Paul Davison, şirketin, daha fazla kullanıcıya erişmek istediklerini belirtti. Bu yüzden Android platformuna da gelmek istediklerini belirden Davison bu konuda çok titiz davrandıklarının da altını çizdi.

Şimdilik sadece iOS platformunda yer alan uygulama hala davetiye sistemi ile çalışıyor. Eğer davetiyeniz yoksa uygulamayı kullanamıyorsunuz. Bu uygulamada bir oda oluşturuluyor ve o odada konuşmacılar bulunuyor. Mini sohbetlerin yapıldığı Clubhouse’ın, Android sürümü çıktığında bu davetiye sistemi de ortadan kalkacak. Yani herkes uygulamayı kullanabilecek.

Clubhouse

Clubhouse’ın bu başarısının ardından Facebook ve Twitter cephesinden de buna benzer özellikler gelmeye başladı. Bu yüzden Clubhouse’ın Android sürümü gelse bile özellikle Twitter’ın Space uygulaması karşısında işi çok zor görünüyor.

Bu tip uygulamalar zaman zaman ortaya çıkıp yükselişe geçiyor. Ancak daha sonra ya dev isimlerin karşısında yok oluyorlar ya da dev isimlerin bünyesine katılıyorlar. Clubhouse’ın da bu uygulamaların kaderini paylaşması bekleniyor.

Son olarak Clubhouse’ın Android’de yer almadığını Play Store‘da yer alan ve kendini Clubhouse olarak tanıtan uygulamaların sahte olduğunu da belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.