Güncel Teknoloji Haberleri Mart 24, 2021 19:23

Beklenen Oldu! Tesla Bitcoin ile Alınabiliyor! Ama Senin Bitcoinin Yok

Beklenen Oldu! Tesla Bitcoin ile Alınabiliyor! Ama Senin Bitcoinin Yok

Kısa süre öne 1,5 milyar dolar alan Elon Musk’ın gözbebeği Tesla Bitcoin ile alışveriş seçeneğini başlattı. Peki bu ne demek oluyor?

Dünya ekonomisi yaşanan pandemi sonrasın büyük bir sekteye uğradı. Bazı ülkeler bu süreci iyi bir şekilde atlatırken bazı ülkelerin ekonomisinin resmen çöktüğünü görüyoruz. Bu dönemde evden çalışma, online eğitim ve sanal para gibi bugüne kadar adını pekte duymadığımız birçok şey ile tanıştık. Bir süredir Elon Musk’ın sanal paralara olan ilgisi ortada. Bugün Bitcoin başta olmak üzere birçok “coin” hayatımızda. Elon Musk’ın bu ilgisi sonrasında Tesla Bitcoin ile satışa başladı.

Bugün sanal paralar birçok kişi tarafından kullanılsa da devlet kontrolü ve güvencesi altında olmadığı için ciddi bir denetimsizlik söz konusu. Buna rağmen Tesla ve Elon Musk Bitcoin ile satışlara başlamış görünüyor.

Tesla ve Elon Musk Ocak ayında Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Bu yatırım sonrasında Elon Musk’ın araçlarını bitcoin ile satması doğal olarak bekleniyordu ama Elon Musk bu girdiyi nasıl vergilendirecek? İşte bu da büyük bir soru işareti. Zira Bitcoin karşılığında aracı satıp vergisi ile fatura keserken faturadaki vergiyi devlete dolar olarak öderken Bitcoin ile araç satmanın ne kadar devamlı bir süreç olacağı ise ortadaki en büyük soru işaretlerinden birisi.

Bu adımdan sonra Bitcoin Amerikalı bankalar tarafından tanınırsa; biz şaşırmayız. İşte o zaman da Bitcoin’in fiyatı 2 artarsa; yine şaşırmayız…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.