Akıllı Saat Mart 23, 2021 19:28

Uygun Fiyatlı OnePlus Watch Tanıtıldı! Gözümüz Yollarda Kaldı

OnePlus'ın akıllı saat duyuracağı iddiaları sonunda gerçekleşti. Bugünkü etkinliğin dikkat çeken ürünlerinden biri de OnePlus Watch oldu.
Uygun Fiyatlı OnePlus Watch Tanıtıldı! Gözümüz Yollarda Kaldı

Sayısız sızıntı ve iddianın ardından OnePlus’ın ilk akıllı saat çözümü OnePlus Watch resmen tanıtıldı. Classic Edition ve Cobalt Limited Edition olmak üzere iki farklı model altında tanıtılan akıllı saatte firma tarafından geliştirilen bir arayüz kullanıyor. Bu saat için bir avantaj zira pil süreleri normal kullanımda 14 günü bulabiliyor. Android Wear ile çalışan akıllı saatlerde ne yazık ki bu süre iki günü anca buluyor.

Akıllı saat Android 6.0 ve iOS 10 üzeri telefonlarla uyumlu çalışıyor. Saat; egzersiz, adım sayısı, kalp atış hızı, kan oksijen satürasyonu (SpO2) ve uyku periyotları gibi verileri takip edebiliyor. Bununla birlikte yüzme ve parkur dahil olmak üzere 110’dan fazla farklı spor modunu destekliyor.

OnePlus Watch 2 hafta pil süresi sunuyor

46mm çapında olan saatte 1.39 inç büyüklüğünde 454 x 454 piksel çözünürlüklü AMOLED ekran yer alıyor. İçerisinde 402 mAh büyüklüğünde bir pil bulunan saat, hem şarj hem de şarj süreciyle fark yaratıyor diyebiliriz. Sadece 20 dakika şarjla 1 hafta kullanım süresi vaat eden saatin şarjı  normal kullanımda 14 günü rahatlıkla buluyor.

Dahili GPS’e sahip olan OnePlus akıllı saatte 5ATM ve IP68 sertifikaları mevcut. Optik kalp atış hızı sensörü, 1GB RAM, 4GB dahili depolama, , Bluetooth 5.0 gibi önemli detaylara da sahip görünüyor.

Saatin klasik sürümünde çelik bir kasa ve kauçuk kayışlar kullanılıyor. Özel sürümde ise kobalt alaşımlı bir kasa, safir kristal cam ve deri kayışa yer veriliyor. 14 Nisan itibariyle raflarda olacak akıllı saatin fiyatı 159 $ / 159 € olarak açıklandı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.