Akıllı Telefon Mart 23, 2021 12:26

OnePlus Android 11 Güncellemesini Sonunda Eski Modellere Getirdi

OnePlus Android 11 güncellemesi nihayet önceki modellere sunulmaya başlandı. Güncelleme alan modellere ve detaylarına göz atıyoruz.
OnePlus Android 11 Güncellemesini Sonunda Eski Modellere Getirdi

OnePlus Android 11 güncellemesi şirketin 2019 yılında duyurduğu üst düzey dört telefon için dağıtıma çıktı. OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro için Android11 tabanlı OxygenOS 11 güncellemesi artık indirilebiliyor. Şu sıralar birçok OnePlus 7T kullanıcısı aylardır beklenen güncellemenin kendilerine ulaştıkları yönünde rapor bildiriyor.

OnePlus Android 11 Güncellemesi Başladı, ama…

OnePlus muhtemelen güncellemeyi ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı ile buluşturup güncellemenin kararlı durumunu gözden geçirmek istiyor. Uzun süredir beklenen Android 11 güncellemesinde hatalar tespit edilirse anında durdurulacak. Böylece az sayıda kullanıcı bu hatalardan etkilenecek. Tam tersi, yani güncelleme kapsamında herhangi bir sorun tespit edilmezse işte o zaman milyonlarca OnePlus kullanıcısı Android11 güncellemesinin keyfini çıkarmaya başlayacak.

Peki güncelleme sorunsuz başladı mı? Bu konuda kullanıcılardan gelen ilk bilgiler keyifleri kaçırabilir. Güncellemeyi alan ilk kullanıcılardan bazıları kamera uygulamasının çalışmadığı yönünde bilgiler aktarıyorlar. İrili ufaklı bazı hataların da rapor edildiği güncellemeyi ilk etapta yüklememek bizce en doğrusu. OnePlus 7/7T serisi telefonlardan birini kullanıyorsanız ve yazılım hatalarıyla başınızı ağrıtmak istemiyorsanız bir süre daha beklemenizi öneriyoruz.

Güncelleme ile birlikte kullanıcılar Android 11 / OxygenOS 11 yazılım birimine sahip oluyorlar.  Şubat 2021 güvenlik düzeltmelerini içeren güncelleme ile görsel bazı değişimler de sunuluyor. Yeni bir kamera kullanıcı arayüzü, HEVC desteği, Karanlık Tema’nın gün içerisinde yapılandırılabilmesi, hava durumu widget’ı için daha akıllı bir animasyon efektine sahip yeni bir Shelf UI, Galeri uygulamasında Hikaye işlevi ve Game Space’te birçok iyileştirme güncellemeye dahil edilen diğer gelişmeler oldu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.