Akıllı Telefon Mart 23, 2021 13:21

Meizu 18 Pro Kamerası Fark Yarattı! iPhone ve Samsung ile Kıyaslama

Meizu 18 Pro özellikle gece çekim modunda rakiplerinden çok daha iyi sonuçlar ortaya koyuyor. Peki bu rakipler kimler? Hadi göz atalım...
Meizu 18 Pro Kamerası Fark Yarattı! iPhone ve Samsung ile Kıyaslama

Pek çok kişinin acaba Türkiye’ye gelir mi dediği Meizu 18 Pro kamera tarafında bazı önemli rakipleriyle kıyaslandı. Başta belirtelim bu kıyaslama bağımsız bir kanal ya da kişilerce yapılmadı. Meizu Başkan Yardımcısı Hua Hailiang, Weibo hesabından Meizu18 Pro’nun  iPhone 12 Pro Max, Galaxy S21 Ultra ve OPPO Find X3 Pro ile bazı çekim sahnelerinde gerçekleşen fotoğraf karşılaştırmasını yayınladı.

Paylaşılan fotoğrafların tümü ışık koşulların güç olduğu ortamlarda çekilmiş. Meizu’nun 18 serisinde yer verdiği Dark Vision modunun burada rakipleri karşısında öne çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Meizu 18 Pro Gece Çekimlerinde Bir Hayli Etkili

Kıdemli yönetici,  Meizu18 Pro’nun sokak fotoğrafında çok az gürültü olduğunu, renklerin doğal olduğunu ve detayların açıkça görülebildiğini belirtiyor. iPhone 12 Pro Max’in renk oluşturma sorunu olduğu ve Oppo Find X3 Pro’da da fotoğrafların karanlık olduğundan söz ediyor.

İç mekanlara geldiğimiz ise tamamen karanlıkta çekilen fotoğraflara göz atıyoruz. Yine yöneticinin aktardıklarına göre yalnızca iPhone 12 Pro Max ve Meizu18 Pro bu tür zor koşullarda düzgün bir şekilde odaklanabildi.

Karanlık ortamlara bakıldığında evet Meizu’nun etkili çekimler yaptığını söyleyebiliriz, fakat bizde buradan Meizu Başkan yardımcısına sesleniyorız. Uzun süredir duyurduğunuz telefonları Çin’de dahi yaygın şekilde satışa çıkaramıyorsunuz. Meizu 18 serisini olabildiğinde daha fazla ülkeye getirmenizi ve bu tür testlerin daha fazla kullanıcı tarafından gerçekleştirilmesini temenni ediyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.