Güncel Teknoloji Haberleri Mart 20, 2021 15:51

Nokia X20 Geekbench Listesinde Gün Yüzüne Çıktı! 5G Mi?

Android dünyasındaki varlığını artırmaya çalışan Nokia yeni bir telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Nokia X20 göründü, geliyor.
Nokia X20 Geekbench Listesinde Gün Yüzüne Çıktı! 5G Mi?

Başlangıçta Android’i bir türlü kabullenemeyen ve Windows işletim sistemine sahip telefon modelleri ile karşımıza çıkan Nokia bir dönem dünyanın en çok satan telefonu iken günümüzde ise orta sıralarda yer alıyor. Sağlamlığı ve kalitesi ile ülkemizde de yakından tanınan ünlü şirket yepyeni telefon modelleri tanıtmaya hazırlanıyor. 2021 yılında birden fazla telefon modeli ile yüksek satışlar hedefleyen şirketin sıradaki telefon modeli de ortaya çıktı. Merakla beklenen yeni telefon modeli Nokia X20 olarak belli olurken, cihaz Geekbench üzerinde de görüldü. Telefon 4G mi 5G mi yakında belli olacak.

2021 yılında pek çok akıllı telefon model piyasaya çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Özellikle 5G teknolojisine sahip telefonlar ilgi odağı haline gelirken katlanabilir telefonlarda merakla beklenmeye devam ediliyor. Nokia markasının yeni telefonu katlanabilir olmazken Android 11 işletim sistemine sahip olarak karşımıza çıkacağı belli oldu.

Nokia X20

Nokia X20

Nokia X20 Geekbench Listesinde Göründü

Çok sayıda bütçe dostu 4G telefonlardan sonra uygun fiyatlı 5G telefonlar üretecek olan şirket yepyeni bir gelişme ile haberimize konu oldu. 6GB RAM desteğine ek olarak Android 11 işletim sistemine sahip bir telefonu karşımıza çıkaracak olan teknoloji devi, bu telefonda 128GB depolama alanını karşımıza çıkaracak. X20 telefona ek olarak daha ucuz bir fiyata X10 akıllı telefon da tanıtması beklenen şirket yeni telefon modeli ile çok konuşulacak. Qualcomm ARMv8 yonga setinden güç alacak olan cihaz, kullanıcılara 1.80GHz sunacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.