Mobil Mart 19, 2021 10:55

108 MP Kamerayı Belediye Dağıtıyor! Motorola Hanoip…

108 MP furyası çılgınca devam ediyor. Apple dışında telefon sektöründe "Amerikan rüyası" görmüyorduk. Artık Motorola Hanoip geliyor.
108 MP Kamerayı Belediye Dağıtıyor! Motorola Hanoip…

Bizim General Mobile’ın süper piksel özelliğiyle 48 MP kamerayı 108 MP yapması olay olmuştu. Ümit ediyoruz bu yıl yerli firmamız yüzümüzü güldürür de, yeni telefonlarıyla DxOMark listesine girer. Geçen yıldan beri Apple hariç tüm markalarda 108 MP takıntısı devam ediyor. Bu kez ABD’li teknoloji devi, Motorola Hanoip ile çılgın atacak.

Mart ayının başında Alman sızıntıcı TechnikNews, Motorola’nın Hanoip kod adlı bir telefonla geleceğini duyurdu. Bu Alman sitesi, telefonun kod numarasının XT-2135-1 / 2 olduğunu ilan etti. Modelin adının Hanoip mi, yoksa başka bir şey mi olacağı henüz belli değil. Öte yandan ünlü sızıntıcı ve youtuber Mukul Sharma da telefonun BIS sertifikası aldığını duyurdu. BIS listesi XT-2135-2 akıllı telefon hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Ancak bu yakınlarda telefona dair diğer ayrıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

Mukul Sharma’nın paylaştığı BIS sertifikasında yakın zamanda piyasaya sürülen Moto G30 da vardı. Şimdi Motorola Hanoip’e dair sızan bilgilerden bahsedelim. Telefonun Snapdragon 730G yonga setiyle geleceği söyleniyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olacak. RAM’in düşük olması dezavantaj sayılabilir. Umuyoruz en azından 6 GB RAM ile gelir. Ayrıca kamera tarafında 32 MP ve 16 MP olmak üzere çift özçekim kamerasıyla gelme olasılığı hayli yüksek. Birinin geniş açılı olacağını söyleyebiliriz. Öte yandan arka ana kamera Samsung HM2 sensörlü 108 MP bir kamera olacak. 16 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik sensörü olması bekleniyor.

Ayrıntılı bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.