Mart 18, 2021 18:14

Alın Size OnePlus 9R Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi!

Mobil pazara farklı bir soluk getirecek olan OnePlus 9 serisine OnePlus 9R modeli de ekleniyor. Peki bu telefonda nereden çıktı?
Alın Size OnePlus 9R Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi!

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi telefonlara son dönemde ciddi bir ilgi var. Var ama üreticilerin son dönemde ciddi anlamda işlemci sorunu yaşadığı da ortadaki gerçeklerden birisi. Türkiye pazarına resmen giriş yapmaya hazırlanan OnePlus yeni nesil telefonlarını 23 Mart tarihinde yapacağı bir lansman ile resmen tanıtacak. Bugüne kadar OnePlus’ın iki telefon tanıtacağını biliyorduk. OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerini beklerken bugün OnePlus 9R ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

OnePlus CEO’su Pete Lau ile yapılan bir röportajda ilk kez OnePlus 9R‘ın adını duymuş olduk. Pete, daha uygun fiyatlı bir amiral gemisi yapmak istediklerini ve bunun da OnePlus 9R olacağını ilk kez dile getirdi. Telefon ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor ama tasarımın belli bir noktada OnePlus 9 ile benzeyeceğini söyleyebiliriz. Hasselblad ise bu telefona güç vermeyecek. En merak edilen şeylerden birisi ise yonga seti oluyor. Görünen o ki; OnePlus 9R’ın Snapdragon 865 yonga seti ile geleceği görülüyor. Bazı Çinli kaynaklar ise 5G destekli Snapdragon 690 yonga setinin telefonda kullanılabileceğini de belirtiyor.

Bu telefon Xiaomi’nin Mi 10T serisine bir alternatif olacak gibi görünüyor. Zira Xiaomi, o fiyat segmentinde şu anda rakipsiz bir şekilde ilerliyor. Bakalım OnePlus, Xiaomi’nin pazarında başarılı olabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.