Mobil Mart 17, 2021 13:05

Realme Türkiye Hile Konusunda Açıklama Yaptı

Realme Türkiye, AnTuTu testinde hile yapıldığı konusundaki iddialar hakkında açıklama yaptı. İşte merakla beklenen o açıklama.
Realme Türkiye Hile Konusunda Açıklama Yaptı

Bugün sabah saatlerinde Realme’nin AnTuTu performans testinde hile yaptığı iddia edilmiş ve firma AnTuTu testinden atılmıştı. AnTuTu’nun bu iddialarına jet hızıyla Realme Türkiye cephesinden resmi açıklama geldi. Firma doğal olarak bu iddiaları yalanladı.

Çinli teknoloji devi; “realme GT, kullanıcılara yüksek performans sağlayan en yeni Snapdragon 888 5G platformu ile donatılmıştır. realme GT’nin karşılaştırma puanı, Antutu karşılaştırmasının mevcut sürümleri altındaki tüm doğru verilerden oluşmaktadır. realme her zaman kullanıcılara mükemmel performans getirmeyi taahhüt etmiştir, gerçek kullanıcı deneyimi realme için en büyük önceliktir.” açıklamasında bulundu.

AnTuTu performans testi GT modelinin JPEG testinde farklı algoritmalar kullandığını ve aynı donanıma sahip telefondan 50.000 puan daha fazla almasını sağladığını iddia etmişti. Aynı donanımdaki Xiaomi Mi 11 700.000 puan alırken, GT her ne olduysa 750.000 puan almıştı.

realme Türkiye

AnTuTu ile Realme’nin arası iyice açılacak gibi görünüyor. AnTuTu, Çinli firmayı çok ağır bir şekilde suçlayıp platformundan attı. Bu gerginliğin tatlıya nasıl bağlanacağı ise henüz bilinmiyor. İddiaları yalanlayan Realme’nin karşısında AnTuTu’nun elle tutulur verileri var. Bu olayda kim haklı diye yorum yapmak için henüz erken.

Daha önce bu hile skandalına Samsung ve Huawei de karışmış ancak kısa süre içerisinde olaylar unutulup iki marka da AnTuTu’ya giriş yapmayı başarmıştı. Muhtemelen Realme’nin olayı da böyle olacak ve kısa sürede AnTuTu’ya geri dönecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.