Güncel Teknoloji Haberleri Mart 17, 2021 19:55

OnePlus 9 Pro Ekran Yenilememe Hızı ile de Fark Yaratacak

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre OnePlus 9 Pro ekranı hiçbir telefonun yapamadığını yapacak. Ekran tarama değil taramam özelliği ile...
OnePlus 9 Pro Ekran Yenilememe Hızı ile de Fark Yaratacak

Akıllı telefon pazarında devrim yaratacak telefonlardan birisi olma yolunda ilerleyen OnePlus 9 serisi 23 Mart tarihinde yapılacak bir lansman ile resmen tanıtılacak. Bu tanıtım öncesinde OnePlus ilginç bir şekilde telefonu resmen kendi sosyal medyasından gösterdi. Evet, özellikleri henüz kesin olarak bilemesekte tasarımın netleştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. OnePlus her zaman olduğu gibi iki farklı telefon ile karşımıza çıkacak. OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerini tanıtmaya hazırlanan Çinli üretici kimsenin yapamadığı şeyleri bizlere sunacak.

Öncelikle uzun süredir beklenen 4K 120FPS desteği bu telefon ile bizlere sunulacak. Ekran tarafında ise bugün çok ilginç bir bilgi paylaşıldı. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere OnePlus 9 serisinde 6,7 inç büyüklüğünde 3216x1440p 3K çözünürlüğünde OLED bir ekran kullanılması bekleniyor. Bu ekranın ekran tarama hızı ise 120Hz olacak.

Bugünkü teknolojide ekran tarama hızını otomatiğe aldığınızda; bir yazı okurken ekran tarama hızının 5Hz kadar düştüğünü görüyorduk. OnePlus ise olayı bir tık daha ileri götürüyor ve kitap ya da gazete okuma gibi iş yaptığınızda ekran tarama hızını 1Hz‘e düşürecek. Bu da ekran açıklık süresi tarafında OnePlus’ın elini ciddi anlamda güçlendirecektir.

Heyecanla OnePlus 9 lansmanını bekliyoruz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.