Honor Mart 17, 2021 12:52

Honor V40 Gözüktü! Tasarımı Ödünç Almış Gibi

Honor firması Huawei'den ayrıldıktan sonra kendini toplama yolunda hızla ilerliyor. Yeni Honor V40 tasarımını bir yereden hatırlar gibiyiz.
Honor V40 Gözüktü! Tasarımı Ödünç Almış Gibi

Honor resmen Huawei’den ayrıldı, ancak bu noktada birçok ürün kaçınılmaz olarak tasarım tarafında değiştirilmek için çok uzakta kaldı. Honor V40 Light Luxury Edition adlı yeni bir cihaz resmi olarak çıktı. Ve arkadan tasarımı Huawei nova 8 serisine benziyor. Kocaman lensli oval bir kamera merkezi, üç küçük kamera sensörü ve tek bir LED flaş bulunuyor.

Telefonun Honor V40 Lite olarak gelmesi bekleniyor. Ve aşağıdaki fotoğrafta muhteşem görünüyor. Ayna kaplamalı mavi ve yeşil renk ışığı muhteşem bir şekilde bükerken, beyaz renk seçeneğinin üstünde bir mat cam varmış gibi görünerek inci benzeri bir gradyan tasarım sunması kullanıcıları cezbedecek gibi gözüküyor.

Honor V40

Bu fotoğraflar sayesinde, yeni V40 telefonun bir OLED panele sahip olacağından oldukça eminiz, geleneksel bir açma kapama tuşunun görünmesi, bu nedenle parmak izi tarayıcısının ekranın altında olduğunu gösteriyor.

Bilmediğimiz şey, 2.5D kavisli ön cephenin bir veya iki kamera sensörüne sahip olup olmayacağıdır. Eğer tek bir kamera sensörü var ise, yeniden makyajlanmış bir nova 8’e bakıyoruz. Eğer ön tarafta bir dual kamera sensörü varsa, bu da nova 8 Pro’nun kopyası olmuş diyebiliriz. Peki kopya bir cihaz yerine cihazın asıl tasarımı bulunan markayı tercih etmek daha mantıklı değil mi? Sorusunu duyar gibiyiz. Haklısınız ama Honor, Huawei bünyesinden yeni ayrılan bir marka tasarım dilini değiştirmesi kolay olmayacak bayağı bir zaman alacak…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.