Güncel Teknoloji Haberleri Mart 16, 2021 21:22

Nokia G10 Akıllı Telefon Teknik Özellikleri Geekbench’te Göründü!

Firma tarafından 8 Nisan'da yapılacak olan lansmanda tanıtılması beklenen Nokia G10 akıllı telefon teknik özellikleri Geekbench'te göründü.
Nokia G10 Akıllı Telefon Teknik Özellikleri Geekbench’te Göründü!

Akıllı telefon pazarında Çinli üreticiler ile rekabet eden firma yeni telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Firma giriş seviye kullanıcılar için yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. Nokia G10 Geekbench’te göründü ve bir çok teknik özelliği kesinleşmiş oldu. Daha önce gelen sızıntıya göre sekiz çekirdekli bir yonga seti kullanması beklenen cihazın MediaTek Helio P22 ile geleceği doğrulandı. Telefonun uygun fiyatlı olarak akıllı telefon pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Nokia G10 Akıllı Telefon Teknik Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Telefon MediaTek Helio P22 yonga seti ile satışa sunulacak. Cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı bulunacak. Ayrıca dahili depolama alanını genişletmek için microSD kart desteği bulunacak. Telefonda 720 x 1560px çözünürlüklü 6,32 inç IPS LCD ekran yer alacak. Telefonun arka kısmında dörtlü kamera dizilimi olacak; 48 megapiksel ana kamera, 5 megapiksel ultra kamera, 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro kamera bulunacak. Ön kısımda ise 16 megapiksel selfie kamera bulunacak. Android 11 işletim sistemi yüklü olarak gelecek akıllı telefonun farklı renk seçenekleri bulunacak.

Nokia G10

Nokia, 8 Nisan’da bir lansman yapmayı planlıyor ve yeni akıllı telefonlarının tanıtımını yapacak. Firmanın yeni tanıtacağı telefonlar arasında X10 ve X20 modelleri bulunuyor. Bununla birlikte G10’un tanıtılması bekleniyor. Telefon giriş seviye kullanıcılar için oldukça ideal özelliklere sahip.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.