Xiaomi Mart 15, 2021 20:27

Xiaomi 2021 Yılına Damga Vuracak! Katlanabilir Xiaomi?

Bunca üreticinin katlanabilir cihaz pazarına girmesinin ardından, bu pazara Xiaomi 2021 yılında katılacak gibi gözüküyor...
Xiaomi 2021 Yılına Damga Vuracak! Katlanabilir Xiaomi?

Birçok akıllı telefon üreticisi bu yıl katlanabilir ekranlı akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlardan biride, 2019’da katlanabilir bir akıllı telefon prototipini piyasaya süren, ancak henüz ticari bir tane yayınlamayan Xiaomi 2021 yılında bu pazara el atacak gibi gözüküyor.

İlk katlanabilir, Xiaomi akıllı telefon yeni görüntülerde ortaya çıktı. Tasarım olarak Samsung Galaxy Z Flip‘e benzeyen katlanabilir ekranlı olduğu iddia edilen Xiaomi akıllı telefonun konsept tasarımı web’de ortaya çıktı. Aynı zamanda, bu akıllı telefonun dış ekranı çok daha büyük olacak. Ana kameranın tasarımı Xiaomi Mi 11’den kopyalanmış gibi, kare blokta üç kamera sensörü ve bir LED flaş var.

Xiaomi 2021

Daha önce Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonunun katlanabilen paneli daha iyi koruyabilecek bir tasarıma sahip olacağı bildirilmişti. Ayrıca ana ekranda herhangi bir delik olmayacaktır. Katlanabilir Xiaomi telefonun Samsung’un esnek OLED panelini kullanması bekleniyor.

Kaynaklar, piyasadaki en uygun fiyatlı katlanabilir ekranlı akıllı telefon olacağını iddia ediyor.

Xiaomi 2021 Yılında, Note Serisi Modelleri 200 Milyon Sattı

Çinli Xiaomi şirketi, Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setiyle bir amiral gemisini piyasaya süren ilk şirket oldu. Marka, MIUI 12.5 ile birlikte Aralık ayında Mi 11’i ortaya çıkardı. Son zamanlarda şirket, küresel pazarlar için yeni amiral gemisini resmi olarak duyurdu. Yeni yazılım dış görünümü ve amiral gemisinin yanı sıra, şirket, ilerlemesiyle ilgili ayrıntıları açıklama fırsatını kullandı. Geçen yıl pazarı kasıp kavuran salgına rağmen marka, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon markası olmayı başardı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.