Güncel Teknoloji Haberleri Mart 14, 2021 8:52

Motorola Moto G8 Serisi Sahipleri İçin Müjdeler Olsun

Android 11 güncellemesi Motorola Moto G8 ve Moto G8 Power modelleri için yayınlandı. Telefonlar baştan aşağı yenilendi. Güzel oldu.
Motorola Moto G8 Serisi Sahipleri İçin Müjdeler Olsun

Birbirinden farklı telefon markaları telefon modelleri için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Tabii bu alanda Samsung’un başarısından da unutmadan söz edelim. Ünlü şirket dur durak bilmeden onlarca farklı telefon modeli için güncellemeler yayınlamaya devam ederken diğer telefon markaları da bu süreç içerisinde boy durmuyor. Özellikle Motorola firması da bu alanda kendini aştı diyebiliriz. Bir dönem ürettiği telefon modelleri ile ülkemizde de oldukça popüler bir hale gelen şirket, zamanla Android’in gerisinde kalmış ve ne yazık ki unutulmaya yüz tutmuştu. Şirket yeni akıllı telefonları ile pazarda beklenen ilgiyi görmeye devam ederken Motorola Moto G8 serisi için Android 11 güncellemesi yayınlandı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Aralık ayında Motorola firması Android 11 alacak olan telefon modellerinin bir listesini yayınlamış ve bu listeyi bizlerde haberlerimizde sizler ile paylaşmıştık. Şirket listeyi paylaşmıştı paylaşmasına ancak güncellemenin hangi telefona ne zaman geleceğini belirtmemişti. Bu haberlerden aylar sonra Android 11 güncellemesini alacak olan iki telefon modeli belli oldu. Biz de zaman kaybetmeden bu haberi kaleme aldık.

Motorola Moto G8

Motorola Moto G8

Motorola Moto G8 Serisi İçin Android 11 Yayınlandı

Aralık 2020’de Android 11 alacak telefon modelleri arasında yer alan Moto G8 ve Moto G8 Power nihayet beklenen güncellemeyi aldı. Kararlı olarak yayınlanan güncelleme şuan da Kolombiyalı kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edilirken yakında diğer ülkelerin de erişimine açılacak. Kasım ayında beta olarak lansmana çıkan güncelleme, 4 ay gibi bir süre sonra kararlı hale gelirken kullanıcılar da bu güncelleme ile yepyeni özelliklere ve yepyeni bir arayüze kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Şubat 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiren güncelleme güvenliği de üst seviyeye çıkarıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.