Güncel Teknoloji Haberleri Mart 13, 2021 12:58

OnePlus Watch İçin Tarih Verildi! Apple’ın Tahtı Sallanıyor

OnePlus markası 23 Mart'ta OnePlus 9 serisinin yanı sıra OnePlus Watch akıllı saatini de görücüye çıkaracak. Resmi duyuru.
OnePlus Watch İçin Tarih Verildi! Apple’ın Tahtı Sallanıyor

Yaptığımız haberlerde akıllı telefon pazarının her geçen gün kızıştığından söz etmiştik. Akıllı telefon sektöründe olduğu gibi akıllı saat alanında da rekabet gün geçtikçe hat safhaya çıkmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere 2020 yılında akıllı saat sektörünün lideri her yıl olduğu gibi Apple Watch serisi olmuştu. 2020 yılında satılan saatlerin yüzde 40’ı Apple Watch’lardan oluşurken bazı firmalar da Apple’ın tahtını sallamaya kararlı görünüyor. OnePlus şirketi de yeni akıllı saatini yakında piyasaya sürecek. OnePlus Watch, 23 Mart’ta OnePlus 9 serisi ile lansmana çıkacak.

Markanın telefonlar konusunda başarısını az çok biliyoruz. Ülkemizin dışında oldukça önemli bir konumda yer alan şirket, özellikle Fransa gibi ülkelerde peynir ekmek gibi satıyor desek yeridir. Her geçen gün akıllı telefonların olduğu kadar akıllı saatlerinde hayatımızdaki önemi artmaya devam ediyor. Dün yaptığımız bir haberden bahsederek anlattıklarımızı pekiştirelim. ABD’de buzlu nehre düşen bir adam kolundaki Apple Watch saati ile 911 arayarak yardım istemiş, dakikalar sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan adam, hayatta kalmasını Apple Watch’a borçlu olduğunu belirtmişti.

OnePlus Watch

OnePlus Watch

OnePlus Watch 23 Mart’ta Piyasadaki Yerini Alacak

Dairesel bir kadrana sahip olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni akıllı saat şirketin uzun zamandır beklenen ürünleri arasında yer alıyor. Ekim 2020’den bu yana geliştirilmeye devam edilen saat için nihayet yolun sonu göründü. 23 Mart’ta OnePlus 9 serisini piyasaya sürecek olan şirket bir de sürpriz paylaştı. Şirketin Hindistan tarafına ait Twitter sayfası üzerinden yapılan paylaşım ile edindiğimiz bilgilere göre şirket 23 Mart’ta hem akıllı telefon hem de yeni akıllı saat serisini kullanıcılarına sunacak. Unutmadan belirtelim saatin W301GB model numarası ile piyasaya çıkış yapabileceği belirtiliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.