Güncel Teknoloji Haberleri Mart 13, 2021 15:54

Nokia 8 Nisan’da Vurgunu Yapacak! Mekanın Sahibi Geri Geliyor

Bir döneme damga vuran telefon markalarından bir tanesi olan Nokia, 8 Nisan'da yeni bir vurgun yapmak için geri sayıma başladı.
Nokia 8 Nisan’da Vurgunu Yapacak! Mekanın Sahibi Geri Geliyor

Ülkemizde oldukça popüler olan telefon markalarından bir tanesi olan Nokia, bir dönem dünyanın en kaliteli ve en sağlam telefonlarını üretiyordu. Android’in piyasaya çıkmasından sonra epey güç kaybeden şirket bir türlü bu yeniliği kabullenemedi. Windows tabanlı telefonlar üreterek piyasayı ele geçirebileceğini düşünen şirket günümüzde ise telefonlarında Android işletim sistemi kullanmaya başladı. Bir türlü istenen telefon modellerini piyasaya süremeyen ünlü firma son olarak Nokia 5.4 telefonu ile geçtiğimiz günlerde haberlerimize konu olmuştu. Şu sıralar Samsung ile ele ele vererek bazı işlere kalkışacağı bilinen firma yeni bir lansman yapmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Şirketin yeni telefon modeli bekleneni verdi mi veremedi mi henüz bilinmezken satış rakamları da merakla beklenmeye devam ediliyor. Apple geçtiğimiz yıl sonu akıllı telefon pazarının liderliğini Samsung’dan alırken şimdi de gözler Nokia’ya çevrildi. Ne olduğunu bizler de anlayamasak da şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şirket bir şeylerin peşinde.

Nokia

Nokia

Nokia 8 Nisan Dedi Kafalar Karıştı

Yeni akıllı telefonunu geçtiğimiz haftalarda global olarak piyasaya süren şirket şimdi de 8 Nisan paylaşımı ile dikkatleri üzerine çekti. İnternetin derinliklerinde bazı sızıntılar da şirketin adeta küllerinden doğacağını ifade edilirken bazı iddialara göre şirket birkaç yeni ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. Yapılan paylaşımda 8 Nisan’ı işaret eden şirket ayrıntı vermekten kaçınıyor. Yeni bir akıllı telefon serisinin tanıtılabileceği de tahmin edilirken konuyu yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.