LG Mart 12, 2021 10:52

LG Android 11 Geliyor Dedi! Android 12 Geldi LG! Geç Kaldın!

LG'nin teknolojideki güncelliği herkesi şaşırtıyor. LG Android 11 güncellemesi için tarih verdi. Android 12 gelecekken olacak iş mi bu?
LG Android 11 Geliyor Dedi! Android 12 Geldi LG! Geç Kaldın!

LG, Avrupa’daki kullanıcıları için Android 11 güncelleme takvimini yayınladı. Şu anda, LG VELVET 5G/4G, G8X, G8S, Wing, K52 ve K42 gibi akıllı telefonlar için güncellemeyi test ediyor. LG Android 11 güncellemesi için biraz sanki geç kaldı gibi. Çünkü Android 12 güncellemesi önümüzdeki aylarda resmiyet kazanacak.

VELVET 5G’nin Nisan ayında Android 11 yükseltmesini alması planlanıyor. LG G8X, ikinci çeyrekte yazılım güncellemesini alması beklenen markanın diğer telefonu olacak. Üçüncü çeyrekte, Güney Koreli şirket VELVET 4G ve G8S için güncellemeyi sunacak. LG Wing, LG K52 ve LG K42, güncellemeyi yılın son çeyreğinde alacak.

Güney Koreli firma, diğer telefon markalarına kıyasla Android 11 yükseltmesini yaymada oldukça yavaş davrandı. Şirket, Android 11 beta sürümünü Aralık ayında test etmeye başladı ve Ocak ayında Güney Kore’deki LG VELVET 5G kullanıcıları için güncellemeyi yayınladı.

LG V60 ThinQ 5G, iç piyasa dışında güncellemeyi alan ilk telefon oldu. Güney Koreli firma, diğer pazarlar için Android 11 güncelleme programını henüz yayınlamadı. Bu yüzden Türkiye’ye güncellemenin ne zaman geleceği belli değil.

LG Android 11

LG’nin döndürülebilir ekrana sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı uzun süredir konuşuluyor. Ancak LG’nin telefon pazarından çekilme ihtimali de var. Güncelleme konusunda bu denli geç davranan firmanın telefon piyasasından çekilme olasılığı yüksek görünüyor. Yani katlanabilir telefon da yalan olabilir.

Telefon sektöründe uzun süredir dikiş tutturamayan firma, zarar üzerine zarar açıklamıştı. Son yıllarda Çinli üreticilerin atakları karşısında gardını düşüren LG’nin bu alanda 2022 gibi çekilmesi bekleniyor. Bakalım Güney Koreli firma küllerinden yeninden doğmak için hamleler yapacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.