Güncel Teknoloji Haberleri Mart 12, 2021 14:56

COVID-19 MWC 2021’e De Bulaştı! Tadı Olmaz Artık

1 yıldan daha uzun süredir hayatımızda olan COVID-19 MWC 2021 ile anıldı. Pek çok ünlü isim salgından dolayı kongreye katılamayacak.
COVID-19 MWC 2021’e De Bulaştı! Tadı Olmaz Artık

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi kısaca MWC bu yıl COVID-19 engeline takıldı. 1 yıldan uzun bir süredir hayatımızda olan lanet olası salgın hem ülkemizde hem de dünyada yüzbinlerce insanın ölümüne yol açtı. Ülkemizde hala önlemler alınmaya devam ederken diğer bir  yandan da virüs can almak için fırsat kolluyor. Televizyonlarda, radyo da ve internetin dört bir yanında virüse karşı alınabilecek önlemlerden bahsedilirken alınan önlemlerin bazen yetersiz kaldığı da gözlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana çeşitli teknoloji ve oyun etkinliklerini engelleyen korona virüsü bu yılda da etkisini gösteriyor. MWC 2021 bu yıl gerçekleşmeyebilir.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi bu yıl korona virüs engeline takılacak gibi görünüyor. Pek çok ünlü marka kongreye katılmaya kararı alırken kongrenin gerçekleşip gerçekleşmesinin de mümkün olup olmadığı merak edilmeye başlandı. Bizde yine olay yerinde aldık soluğu işte detaylar.

MWC 2021

MWC 2021

Korona Virüsü Nedeniyle Ericsson, Nokia Ve Sony MWC 2021 Kadrosunda Olmayacak

Korona virüsü salgınından dolayı geçtiğimiz yıldan bu yana pek çok etkinlik ve lansman online ortamlarda gerçekleştirilirken salgın bu yıl ki etkinlikleri de vuracak gibi görünüyor. Dünyaca ünlü teknoloji şirketleri salgın nedeniyle MWC 2021’e katılmayacaklarını duyurdular. Teknoloji dünyasının önde gelen üç ismi yaptıkları duyurularda Mobil Dünya Kongresi’nde boy göstermeyeceklerini, salgın nedeniyle çalışanlarını riske atmayacaklarını belirttiler. Sektördeki en büyük isimler olmadan kongrenin gerçekleşmesinin boş olduğu tahmin edilirken önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gelmesi bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.