Güncel Teknoloji Haberleri Mart 11, 2021 9:58

Dell G15 Oyun Dizüstü Bilgisayarı Yeni Tasarımı ile Satışa Sunuldu

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan firma yeni tasarımı ile Dell G15 oyun dizüstü bilgisayarını satışa sundu.
Dell G15 Oyun Dizüstü Bilgisayarı Yeni Tasarımı ile Satışa Sunuldu

1984 yılında kurulan dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan firma bir çok sektörde faaliyet gösteriyor. Firma Lenovo ve HP’nin ardından dünyanın en büyük üçüncü kişisel bilgisayar üreticisi konumunda yer alıyor. Firma bilgisayar dışında ağ birleşenleri, veri depolama gibi ürünlerinde üretimini yapıyor. Firma tarafından bugün yeni bir tasarım ile Dell G15 oyun dizüstü bilgisayarı satışa sunuldu. Bilgisayar ilk olarak Çin’de satışa çıkıyor. Bilgisayarın en çok dikkat çeken özelliği benekli boya kullanılmış olması. Bilgisayarın gövde kısmında boya lekeleri ile geliyor ve oldukça farklı bir tasarıma sahip.

Dell G15 Oyun Dizüstü Bilgisayarı Teknik Özellikleri

Bilgisayar 360 Hz’e kadar yüksek yenileme hızı desteğine sahip 15,6 inç ekran ile birlikte geliyor. Cihazın üzerinde Nvidia RTX 3000 ekran kartı bulunuyor. Bilgisayarda Alienware teknolojisinde kullanılan 4 bölgeli RGB klavye yer alıyor. Bu klavyeyi AlienFX yazılımını kullanarak özelleştirmeniz mümkün. Bilgisayarın Speckles ile Spector Green, Speckles ile Phantom Grey, Dark Shadow Grey ve Obsidian Black olarak farklı renk seçenekleri bulunuyor. Ayrıca bilgisayarın farklı donanım seçenekleri bulunuyor. Giriş seviye olan sürüm Nvidia GeForce GTX 1650 grafik kartı ve 10. Nesil Intel Core i5 ile birlikte geliyor.

Dell G15

İlk olarak Çin’de satışa sunulan bilgisayarın giriş seviye olan sürümü yaklaşık 860 dolardan piyasaya sürüldü.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.