Mobil Mart 9, 2021 20:55

Apple AR Gözlüğü Bizi Kamera Delisi Yapacak! Abartmak Budur

Apple AR ve VR destekli bir gözlük üzerinde çalışıyor. Bu çok net. Bugün de Apple'a en yakın kaynaklardan Ming-Chi Kuo verdi mehteri...
Apple AR Gözlüğü Bizi Kamera Delisi Yapacak! Abartmak Budur

Akıllı telefon pazarında rakipsiz olan Apple, yeni ürünler ile kendi ekosistemini büyütmek istiyor. Çok eleştirilen iPhone 12 serisi bile şu kısa sürede hem 2020’nin hem de 2021 yılının en çok satan telefonu olmayı başardı. Bir süredir yapılan haberlere göre “Apple sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor” yorumları yapılıyor. Gelen bilgilere göre Apple AR ve VR gözlüğü hazırlıyor. Yani hem arttırılmış gerçeklik hem de sanal gerçekliğin bir arada sunulduğunu bir gözlük üzerinde çalışılıyor.

Apple AR Gözlüğünün Özellikleri Belli Oluyor!

Apple’a en yakın kaynaklardan birisi olarak gösterilen Tianfeng International analisti Ming-Chi Kuo Apple’ın yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığında toplam on beş kamera olacağını açıkladı. Ming-Chi Kuo’nun yaptığı açıklamaya bakarsak kendisi bu gözlüğü test etmiş.

Apple

Gözlüğün ağırlığının prototip aşamasında 200-300 gr ağırlığında olduğunu ancak Apple’ın diğer çözümlerle başarılı bir şekilde rekabet edebilmesi için cihazın ağırlığını 100-200 gr’a düşürmesi gerektiğini belirtti. Bununla birlikte Kuo, yeni nesil akıllı gözlüğün Sony Micro-OLED ekran kullanacağını ve mevcut sanal gerçeklik ürünlerinden daha zengin bir deneyim sağlayacağı da bildirildi.

Görünen o ki; Apple 2025 yılından önce böyle bir ürün satışına başlamayacak. Apple’ın hedefindeki teknoloji ise kontakt lens teknolojisi. Önümüzdeki yıllarda arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik konusu daha çok su kaldıracak gibi görünüyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.